Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Rekonstrukcije ulica

Rekonstrukcije ulica 24 avg 2014 21:58 #1001

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8505
  • Primljenih Zahvalnica: 36530
Železnička, izgleda zaista kao rampa za kolica.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, Dunavski, das ivon, romanempire, SkullRules, Bogdus

Rekonstrukcije ulica 24 avg 2014 22:11 #1002

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Bas lepo izgleda :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 24 avg 2014 22:32 #1003

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8505
  • Primljenih Zahvalnica: 36530
Da, i meni lepo izgleda, lepše nego što je bilo, a bio sam skeptičan kad sam video taj behaton kad su počeli da ga ređaju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 26 avg 2014 18:51 #1004

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4224
  • Primljenih Zahvalnica: 3198
U NS-u je behaton lep samo neposredno nakon postavljanja... Problem nastaje kasnije, jer se ne radi kako treba.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 26 avg 2014 19:13 #1005

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5687
  • Primljenih Zahvalnica: 8894
Raskrsnica kod Futoške pijace od sutra otvorena za saobraćaj

Raskrsnica Bulevara oslobođenja sa Futoškom i Jevrejskom ulicom od srede, 27. avgusta će biti otvorena za saobraćaj.

Radnici "Puta" danas postavljaju završni, noseći asfaltni sloj.

Iako je planirani rok za završetak radova bio 1. septembar, ova raskrsnica u sredu, nakon obeležavanja horizontalne signalizacije biti puštena u saobraćaj.

Dodatni radovi na pešačkim i biciklističkim stazama koji se nastavljaju naredih dana neće ometati saobraćaj.
www.021.rs/Novi-Sad/Servisne-informacije...na-za-saobracaj.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, das ivon, Novajlija

Rekonstrukcije ulica 27 avg 2014 17:47 #1006

  • romanempire
  • romanempire's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 792
  • Primljenih Zahvalnica: 2355
Nije otvorena za saobraćaj bar do 14 h jer nisu iscrtali linije na pešačkom prelazu i zbog toga je i danas bio kolaps na raskrsnici.Čuo sam priče da su mogli taj pešački prelaz da odrade i juče kao što su odradili ostalu horizontalnu signalizaciju,strelice i razdelne linije između kolovoznih traka,a oni to ostavili za danas,a danas ceo dan kiša.cccccc
Varosi ima, sto da gresim dusu
boljih i lepsih al' samo jedna je
shvacas varos u koju se vracas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 27 avg 2014 18:27 #1007

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Da baš su bangavo to odradili. Gotova raskrsnica a ne smeju da je otvore. Takođe sutra najavljuju kišu tako da će otvaranje možda biti tek u petak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 28 avg 2014 08:56 #1008

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Futoška raskrsnica je jutros otvorena za saobraćaj :)

Prvi utisci su da je lepo voziti po novoj raskrsnici. Videćemo za par meseci da li će doći do deformisanja kolovoza. Tačnije nakon sledećeg leta. Raskrsnica kod Merkatora za sada odoleva stvaranju kolotraga tako da nadam se da će i ova iako ima veću frekvenciju saobraćaja. Ali nisam optimista.

Takođe ostaje žal što se nije išlo u dužu rekonstrukciju od nekih 100 metara jer se kolone na ovoj raskrsnici stvaraju često i na 200 i 300 metara pa samim tim i kolotrazi postoje i dalje pre rekonstruisanog dela raskrsnice.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Rekonstrukcije ulica 28 avg 2014 09:27 #1009

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8505
  • Primljenih Zahvalnica: 36530
Za divno čudo prošao sam jutros raskrsnicu kod Futoške, bez zadržavanja ili obilaženja po Ćirpanovoj i Nušićevoj. Videćemo dokle će izdržati ovaj asfalt. Sada bi bilo jako dobro da makar saniraju kolotrage na raskrsnicama kod Merkura i Kontrasta. Vožnja putničkim vozilom normalnom brzinom ( 40-50 km/č ) je skoro nemoguća, a kad bi se išlo navedenim brzinama ode vešanje vozila.
Timek, mislim da nije rešenje duža, već kompletna rekonstrukcija raskrsnica. Ne samo na ova dva mesta već na više njih u gradu. Kad pišem kompletna, mislim da je vreme da, tamo gde ima uslova, naprave denivelisane raskrsnice ili kružne tokove. Za pešake i bicikliste pasarele ili podzemne prolaze. Znam da košta, znam da "nema " novca, ali time se rešava problem na jako duge staze.
Poslednja izmena: 28 avg 2014 09:37 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Rekonstrukcije ulica 28 avg 2014 10:23 #1010

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3511
  • Primljenih Zahvalnica: 2281
timek28 napisao/la:
Futoška raskrsnica je jutros otvorena za saobraćaj :)

Prvi utisci su da je lepo voziti po novoj raskrsnici. Videćemo za par meseci da li će doći do deformisanja kolovoza. Tačnije nakon sledećeg leta. Raskrsnica kod Merkatora za sada odoleva stvaranju kolotraga tako da nadam se da će i ova iako ima veću frekvenciju saobraćaja. Ali nisam optimista.

Takođe ostaje žal što se nije išlo u dužu rekonstrukciju od nekih 100 metara jer se kolone na ovoj raskrsnici stvaraju često i na 200 i 300 metara pa samim tim i kolotrazi postoje i dalje pre rekonstruisanog dela raskrsnice.
Verovatno nece doci do deformacije kolovoza do sledeceg leta. Temperature nisu jako visoke, a leto je gotovo proslo.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 28 avg 2014 11:00 #1011

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
bratislavbelic napisao/la:
Za divno čudo prošao sam jutros raskrsnicu kod Futoške, bez zadržavanja ili obilaženja po Ćirpanovoj i Nušićevoj. Videćemo dokle će izdržati ovaj asfalt. Sada bi bilo jako dobro da makar saniraju kolotrage na raskrsnicama kod Merkura i Kontrasta. Vožnja putničkim vozilom normalnom brzinom ( 40-50 km/č ) je skoro nemoguća, a kad bi se išlo navedenim brzinama ode vešanje vozila.
Timek, mislim da nije rešenje duža, već kompletna rekonstrukcija raskrsnica. Ne samo na ova dva mesta već na više njih u gradu. Kad pišem kompletna, mislim da je vreme da, tamo gde ima uslova, naprave denivelisane raskrsnice ili kružne tokove. Za pešake i bicikliste pasarele ili podzemne prolaze. Znam da košta, znam da "nema " novca, ali time se rešava problem na jako duge staze.

Bratislave apsolutno se slažem sa svim navedenim. Na žalost raskrsnice kod: Merkura, Temerinska - Partizanska i Kontrasta ne verujem da će sređivati ove godine. Bio je plan da se uradi i raskrnsica kod Lutrije (otkida amortitzere) ali s obzirom da su odmori prošli ne verujem da će to raditi ove godine. Ono što je moja pretpostavka jeste da će se prvo čekati završetak Bulevara Evrope 2015. kao alternativnog pravca za tranzit, pa tek onda će početi rekonstrukcija datih raskrnsica kao i Partizanske ulice. U suporotnom bi nastao potpuni kolaps jer je to jedini tranzit pravac kroz grad a intenzitet saobraćaja na tranzitu je ogroman. S toga su te raskrsnice i tako propale. Nisu pravljene u skladu sa opterećenjem. Raskrsnica kod Lutrije se sigurno radi sledeće godine.

Što se tiče kružnih raskrnica one su odlične mada ne znam koliko su efikasne na pravcima velikog inteziteta saobraćaja u svim smerovima. U svakom slučaju mislim da bi mogle da se koriste i na mestima sa najgušćim saobraćajem ali bi trebalo da imaju po 3 trake što opet širina trenutnih raskrsnica i blizina zgrada raskrsnicama ne dozvoljava. Bar mi se tako čini.

Pasarele su svakako odlična ideja ali ne znam zašto niko u ZIG-u ne razmišlja o tome. Videću da im napišem mejl da pitam o pasarelama, mada podučen dosadašnjim odgovorima ne verujem da će imati odjeka :(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 28 avg 2014 11:27 #1012

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8505
  • Primljenih Zahvalnica: 36530
timek28 napisao/la:
bratislavbelic napisao/la:
Za divno čudo prošao sam jutros raskrsnicu kod Futoške, bez zadržavanja ili obilaženja po Ćirpanovoj i Nušićevoj. Videćemo dokle će izdržati ovaj asfalt. Sada bi bilo jako dobro da makar saniraju kolotrage na raskrsnicama kod Merkura i Kontrasta. Vožnja putničkim vozilom normalnom brzinom ( 40-50 km/č ) je skoro nemoguća, a kad bi se išlo navedenim brzinama ode vešanje vozila.
Timek, mislim da nije rešenje duža, već kompletna rekonstrukcija raskrsnica. Ne samo na ova dva mesta već na više njih u gradu. Kad pišem kompletna, mislim da je vreme da, tamo gde ima uslova, naprave denivelisane raskrsnice ili kružne tokove. Za pešake i bicikliste pasarele ili podzemne prolaze. Znam da košta, znam da "nema " novca, ali time se rešava problem na jako duge staze.

Bratislave apsolutno se slažem sa svim navedenim. Na žalost raskrsnice kod: Merkura, Temerinska - Partizanska i Kontrasta ne verujem da će sređivati ove godine. Bio je plan da se uradi i raskrnsica kod Lutrije (otkida amortitzere) ali s obzirom da su odmori prošli ne verujem da će to raditi ove godine. Ono što je moja pretpostavka jeste da će se prvo čekati završetak Bulevara Evrope 2015. kao alternativnog pravca za tranzit, pa tek onda će početi rekonstrukcija datih raskrnsica kao i Partizanske ulice. U suporotnom bi nastao potpuni kolaps jer je to jedini tranzit pravac kroz grad a intenzitet saobraćaja na tranzitu je ogroman. S toga su te raskrsnice i tako propale. Nisu pravljene u skladu sa opterećenjem. Raskrsnica kod Lutrije se sigurno radi sledeće godine.

Što se tiče kružnih raskrnica one su odlične mada ne znam koliko su efikasne na pravcima velikog inteziteta saobraćaja u svim smerovima. U svakom slučaju mislim da bi mogle da se koriste i na mestima sa najgušćim saobraćajem ali bi trebalo da imaju po 3 trake što opet širina trenutnih raskrsnica i blizina zgrada raskrsnicama ne dozvoljava. Bar mi se tako čini.

Pasarele su svakako odlična ideja ali ne znam zašto niko u ZIG-u ne razmišlja o tome. Videću da im napišem mejl da pitam o pasarelama, mada podučen dosadašnjim odgovorima ne verujem da će imati odjeka :(
Čekam reakciju ZIGa, ako je bude. Ako ne mogli bi smo da ih podsećamo ( svi istomišljenici sa foruma ). Pasarele bi na opterećenim pravcima znatno poboljšale bezbednost saobraćaja i ne bi smo gubili živote pešaka ( a tu su i životi vozača, koji svakako takav slučaj ne primaju lako ).
Na pravcima velikog intenziteta saobraćaja ja vidim denivelisane ili delimično denivelisane raskrsnice ( može i na uskom prostoru Futoška pijaca npr. ). To bi doprinelo i poboljšanju protoka saobraćaja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 28 avg 2014 12:09 #1013

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3511
  • Primljenih Zahvalnica: 2281
Mozda mozemo nesto postici ako organizovano budemo slali emailove Zigu za odredjene probleme?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Rekonstrukcije ulica 28 avg 2014 12:22 #1014

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Definitivno možemo postići nešto više nego ako se ne pokušava ništa i samo konstatuju problemi.

Ono što sam ja shvatio jeste da je ZIG običan birokratski aparat koji dosta često nema osećaj za realne probleme u gradu i radi automatski zato što je neko rekao nešto ili postoji neki odokativni osećaj šta bi trebalo srediti. Često imam utisak da ljudi koji rade tamo kao da ne žive u NS. Konstatovanje da većina rasvete radi u Maksima Gorkog je najbolja ilustracija te tvrdnje. To znači nema veze što 20% sijalica ne radi jer eto većina od 80% radi. Takođe konstatacija da ulicama ne treba zalivanje pukotina je sumanuta. Za 2 godine će na tim ulicama imati rupe i plaćati mnogo više za popravku nego da sada zaliju pukotine. Tako ne reaguje neko ozbiljno preduzeće kome je stalo do toga da grad izgleda normalno.

Ja ću ih pitati za pasarele, pa ćemo videti. Ako nastave da ignorišu grupni mejlovi budu možda imali veći odjek.
Poslednja izmena: 28 avg 2014 12:23 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Rekonstrukcije ulica 28 avg 2014 12:39 #1015

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Moze se postici nesto eventualno ako bi se strucni ljudi, gradjevinci i pravnici, arhitekte i masinci, ekolozi... organizovali u grupu tipa beogradske "Imamo plan".
Mejlovima nekoj osobi ciji je posao samo da odgovara na njih - sumnjam
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 28 avg 2014 12:41 #1016

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Bolje bi bilo da saljemo mejlove grupno, kao udruženi clanovi NSbuild foruma, mislim da ce to izazvati bolje efekte, ovako pojedinačno ce nas vrlo brzo iskulirati. Generalno sajt je veoma pracen, evo na sajtu ziga je vec objavljenja javna nabavka za izgradnju saobracajnih povrsina, vodovoda i kanalizacije u produzetku Bulevara Jovana Ducica, a vest o tom problemu je bila nedavno na firumu. Mozemo mnogo toga da pokrenemo zajednickim inicijativama.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Blavak

Rekonstrukcije ulica 28 avg 2014 13:10 #1017

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
kasko napisao/la:
Moze se postici nesto eventualno ako bi se strucni ljudi, gradjevinci i pravnici, arhitekte i masinci, ekolozi... organizovali u grupu tipa beogradske "Imamo plan".
Mejlovima nekoj osobi ciji je posao samo da odgovara na njih - sumnjam

Zanimljiva ideja. Da li je neophodno da ljudi koji se organizuju u grupu budu građevinci ili arhitekte? U principu ono što mi predlažemo ovde je zdravorazumsko bez potrebe da to neko stručan razmatra. Golim okom se može videti potreba za pasarelama ili podzemnim prolazima. Ako neko kaže suprotno sigurno ne živi u NS.

Ono što bih ja predložio jeste da neko od nas smisli dobro napisan mejl i da to pošaljemo ZIG-u. U potpisu i CC možemo staviti mejlove ljudi koji bi prihvatili da stoje iza te incijative. Ili eventualno da napravimo mejling grupu tako da svi koji žele budu na njoj. Na taj način bi smo mogli uticati na ZIG da ozbiljnije shvati probleme na koje ukazujemo.

A sa druge strane ne bi sigurno tako lako otkačinjali incijative ako bi svako od nas mogao da vidi njihov odgovor i da kaže nešto o tome. Takođe smatram da ukoliko ZIG otkači neke dobre incijative i ne obrazloži zašto to radi, to se može prijaviti medijima - tipa radio 021 i slično. Ako ništa drugo barem da svi onda znaju koliko su neodgovorni. Neke druge metode pritiska osim toga ne vidim (nisam za nasilne metode i slične proteste) :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Rekonstrukcije ulica 28 avg 2014 13:45 #1018

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5687
  • Primljenih Zahvalnica: 8894
novajlija napisao/la:
Bolje bi bilo da saljemo mejlove grupno, kao udruženi clanovi NSbuild foruma, mislim da ce to izazvati bolje efekte, ovako pojedinačno ce nas vrlo brzo iskulirati. Generalno sajt je veoma pracen, evo na sajtu ziga je vec objavljenja javna nabavka za izgradnju saobracajnih povrsina, vodovoda i kanalizacije u produzetku Bulevara Jovana Ducica, a vest o tom problemu je bila nedavno na firumu. Mozemo mnogo toga da pokrenemo zajednickim inicijativama.

Ja sam za to odavno, imamo i temu za "Predloge gradskim sluzbama" ali nikad nismo otisli nesto dalje, a definitivno bi bilo zvucnije :okay: Pa Nixija pustaju na svako gradiliste cim pokaze NSB propusnicu, nista ne pitaju :mrgreen:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 28 avg 2014 15:07 #1019

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Ok. Onda ko je spreman da šaljemo peticije ZIG-u može meni poslati PM da napravimo mejling listu i nastupimo zajedno. Da dogovorimo sadržaje poruka koje im šaljemo kao i da dogovorimo šta vi mislite da je infrastrukturni prioritet.

U odgovoru na PM predstaviću vam se i dati vam moj email, kao i vi meni vaš. Na taj način bićemo u bližem kontaktu i delovati kompaktnije da nastupimo zajedno.

U principu mogli bi to otvoreno dogovarati i na forumu u temama, ali nisam siguran koliko ljudi želi da učestvuje u takvom nečemu pa ne bih da smaram sa takvim incijativama one koji su na forumu iz drugih razloga i koji ne bi da učestvuju u tome.

Iz toga nek mi se jave samo ozbiljno zainteresovani da se njihove incijative pretoče u delo na ulicama i u ostaloj infrastrukturi koju sređuje ZIG. Makar da pokušamo pa šta bude.

Naravno na forumu bi izvestili o nečemu što bi eventualno dobilo pozitivan ishod. :)
Poslednja izmena: 28 avg 2014 15:08 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac

Rekonstrukcije ulica 28 avg 2014 16:25 #1020

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Vidi, kada bi strucne osobe bile ukljucenu u neku buducu grupu "za lepsi grad", mogli bi se i raditi predlozi na razne teme od ozelenjavanja do raskrsnica, pothodnika itd. Arhitekta zna u CADu prilicno lako da napravi idejno resenje, saobracajni tehnicar zna da da neke parametre koji su potrebni (sirine, duzine, krive...), gradjevinac mozda predloge materijala i resenja problema...

To bi bilo idealno. Naravno da i ovako laicki moze nesto da se pokrene, pa kada bi bilo volje od strane grada, tema razradi dalje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru