Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Rekonstrukcije ulica

Rekonstrukcije ulica 06 maj 2012 20:03 #361

  • Woogley
  • Woogley's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
Hvala na dobrodoslici, ako vam trebaju sveze informacije sto se tice moje ulice tu sam ;)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 06 maj 2012 22:04 #362

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
lozinka wirelessa moto kluba je "nemaproblena"
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 07 maj 2012 07:59 #363

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5687
  • Primljenih Zahvalnica: 8894
Evo ko da su culi Woogleya :) Dobrodosao btw :cheers:
Ne nazire se kraj radova u Ulici Lasla Gala

Iako je obnova 300 metara vrelovodne mreže u Ulici Lasla Gala zavrešena još početkom aprila, potpunom završetku rekonstrukcije ove ulice na nazire se kraj.



Portparol Vodovoda, Davor Santrač, kaže da ne zna kada će sve biti završeno, niti koliko će još novca trebati za radove. On objašnjava da su kopajući, radnici naišli na sloj pepela koji je deo lošeg sastava zemljišta, a koje se samo odranja i onemogućava da se posao završi. Stanovnici u Lasla Gala ovu ulicu sada zovu "Pesak ulica", jer je celom dužinom više od mesec dana prekrivena peskom, zbog kog ni kamion "Čistoće" ne može da prazni kontejnere, pišu Novosti.

Podsetimo da su sredinom marta paralelno započeti radovi na vodovodnoj i kanalizacionoj mreži u ulicama Lasla Gala, Arse Teodorovića i Alekse Šantića. Tada je procenjeno da zamena tih cevi, zbirno košta oko 50 miliona dinara.

Najavljeno je da će kompletno uređenje ulice, uz asfaltiranje trotoara, puta i prilaza zgradama, kućama i lokalima, obeležavanje parking-mesta, ozelenjavanje i obnavljanja rasvete biti gotovo do avgusta.
www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Ne-nazire-se-k...lici-Lasla-Gala.html
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 07 maj 2012 08:20 #364

  • Woogley
  • Woogley's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
Taman sam hteo da objavim ovu vest ovde, ali me pretece limanac :)

Eto, ovaj clanak lepo objasnjava stanje u ulici, slika je ispred zgrade koja je posle moje na istoj strani ulice. E to je ta rupcaga koja stoji ispred ulaza zbog koje ja ne mogu da isteram kola vec 2 meseca, a izlgeda necu moci cele ove godine!!! Da mi je samo da premostim tu rupu nekako pa da izadjem na bulevar gore posto tuda redovno prolaze kamioni i ovi iz JKP "Stan", kontam da bi i ja lako izasao.

Da li ima neko ideju kako se dolazi do onog zeleznog mostica kojim premoscavaju ovakve rupe kao sto su uradili ispred ulaska u JKP "Stan"? Sad vec postajem ocajan...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 08 maj 2012 10:05 #365

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5687
  • Primljenih Zahvalnica: 8894
Све под конац за десетак дана

Реконструкција пешачке и бициклистичке стазе у Јеврејској улици тече по плану, за неколико дана асфалтираће се још неки недовршени делови и, како сазнајемо, цео посао би требао да буде готов за десетак дана.



Стазе се реконструишу са обе стране улице, од Булевара Михајла Пупина до Булевара ослобођења. Укупна површина пешачких стаза које се обнављају је 3.500, а површина бициклистичких стаза 1.029 квадрата.

Пешачке стазе се израђују од жутих бетонских плоча, а између паркинг простора и бициклистичких стаза биће засађен зелени појас. Поплочавање тротоара са обе стране стране је завршено, те је улица проходна за пешаке. Б. М.
www.dnevnik.rs/novi-sad/sve-pod-konac-za-desetak-dana
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 08 maj 2012 10:51 #366

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Meni se ovo sviđa odnosno sviđa mi se taj fazon sa žutim kockama koji se sada forsira (naravno u ovoj situaciji a svakako, objektivno, daleko bi bolje bilo da se radi granit i klinker,...) u svim centralnim delovima.
Ostaje mi potpuno nejasno zašto na isti način nije uređen i onaj uzani deo trotoara prema hotelu centar?!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 08 maj 2012 13:30 #367

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4925
  • Primljenih Zahvalnica: 8273
Nikolajevska ulica X meseci posle početka radova konačno će biti završena.




Materijal isti kao u Pašićevoj (bolji nego u Jevrejskoj i Kosovskoj).
Još jedna žuta ulica :)

‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: solimns, Cookie, Buck, limanac, Pripadnik, Pinki, TurboMaximus

Rekonstrukcije ulica 08 maj 2012 13:51 #368

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5687
  • Primljenih Zahvalnica: 8894
I jos malo Jevrejske




Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, solimns, Dukelander, Cookie, Buck, ranko su ns, Pripadnik, sandman, Pinki, TurboMaximus

Rekonstrukcije ulica 09 maj 2012 09:19 #369

  • Dunavski
  • Dunavski's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 75
  • Primljenih Zahvalnica: 457
Nadovezujući se na limančeve slike ali i uopšte posmatrajući sva ova dešavanja oko parternog uredjenja nekih centralnih ulica ali i novih Bulevara dolazimo do važnog zaključka da se u Novom Sadu ipak nešto pomera na bolje i to na jako značajnom planu- usvajanju standarda.

Ovo nikako ne treba da predstavlja priču o INDUSTRIJSKIM STANDARDIMA već jednostavno da je neko razmišljao da uvede red, i odredjeni vid elegancije, na našim ulicama i shodno našim finansijskim okolnostima opremi ulice na identičan način usvajajući standarde boje, materijala, pešačkih i biciklističkih staza kao i jedan jako lep detalj- spajanje partera sa zgradama (bela kontinualna linija od malih kvadratnih ploča koja prati sve nepravilnosti gradskog niza).

Mišlju sam da je uredjenje KEJA bilo prekretnica u nekom strateškom razmišljanju i planiranju našeg grada, a ovo što se dešava na polju standardizacije parternih površina je nešto što naš grad odavno zaslužuje... No bolje ikad nego nikad... Rodila se nova STRATEGIJA popločanja sa svim svojim „simbolima“ uredjenja parking mesta, ugiba, nagiba, opreme za slepe, generalno jedan širok repertoar kojim su počeli da barataju naši urbanistički oci... Čestitke.

Bez ikakve namere da omalovažavam ovakav rad, čak šta više, donosim čisto radoznalosti radi jedan interesantan primer iz Barselone uličnog popločanja u koje je uključeno i zelenilo sa namerom da zajedno malko maštamo kako bi mogla da izgleda Jevrejska posle generalne rekonstrukcije u središnjem delu jednog dana...




Na druge dve slike ispod, imamo identičnu obradu sa varijacijama puno-prazno, ploče-zelenilo, klupe-zelenilo itd.




Na poslednje tri slike vidimo jedan široki dijapazon različite obrade ambijenta od jako gustog zelenila do „prozračnih“ ozelenjenih parternih linija na poslednjoj slici




Da li postoji mogućnost da i u našem gradu jednog dana to gledamo u ovoj istoj Jevrejskoj ulici, pa preko nje identičnim „zelenim konceptom“ ali u drugoj obradi spajanje u kontinuitetu sa Pozorišnim trgom, pa preko Trifkovića i Miletićeve do budućeg Trga Republike i Riblje pijace na Kej i Dunav? Kakav bi to novosadski urbani park bio...
“…Man has also become an architect of the environment, but he does not command the forces as nature. His method was selective and proven; an intellectual approach in which the actions depend on the understanding…”

Jacob Bronowski
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Nicisy1, solimns, Buck, limanac, sandman, Pinki, TurboMaximus

Rekonstrukcije ulica 09 maj 2012 12:29 #370

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5687
  • Primljenih Zahvalnica: 8894
Evo epilog uz Lasla Gala:
Raskinut ugovor za izvođenje radova u Lasla Gala i Alekse Šantića

JKP "Vodovod i kanalizacija" saopštilo je da će raskinuti ugovor sa izvođačem radova u Ulici Lasla Gala i Alekse Šantića.



Rekonstrukcija vodovodne i kanalizacione mreže je trebala da bude završena još pre mesec dana, ali kraj radova još uvek se ne nazire.

Iz Vodovoda su ranije kašnjenje u radovima pravdali time da izvođači imaju problema sa radovima, jer se pod zemljom nalazi velika količina peska i pepela koji se stalno odranja, pri čemu se dogodilo i nekoliko havarija.

Informaciju ko će i kako nastaviti radove u ulici ulici Lasla Gala i Alekse Šantića, Vodovod će saopštiti u četvrtak.
www.24sata.rs/novi-sad/vesti/vest/novi-s...-santica/39568.phtml
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Woogley

Rekonstrukcije ulica 09 maj 2012 12:35 #371

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5687
  • Primljenih Zahvalnica: 8894
@ Dunavski, kad ti se bude pisalo o stranim iskustvima i predlozima, nevezano za temu, moze i ovde Svetsko a nije nase :cheers: Verujem da imas svasta da podelis :okay:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 09 maj 2012 13:52 #372

  • Pinki
  • Pinki's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Festina lente
  • Poruka: 903
  • Primljenih Zahvalnica: 896
Jedan pogled na raskopanu ulicu Lasla Gala od Piroš čizme... Radnika naravno nema, ali mašinerija je tu.

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Buck, limanac, kasko, Woogley

Rekonstrukcije ulica 09 maj 2012 14:14 #373

  • Woogley
  • Woogley's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
Eto kako se to radi kod nas :bash:

Ali nema veze, ja sam danas uspeo da izvucem kola napolje iz te proklete i zaboravljene pesak ulice (ne pitajte me kako), uz pomoc radnika koji su bili u blizini sa bagerom (dok su jos radili), ali naravno nije proslo bez posledica jer sam kola nasadio na neki ivicnjak sto je bio tu u pesku pa sam podero 20 cm zastitne farbe sa donjeg dela kola ispod vrata sto me je samo dodatno iznerviralo :( Ali sada sam barem slobodan sto se tice toga. Dodje mi da odem u podstanare na par meseci dok se ovi ne smiluju da zavrse j***nu ulicu koja sada vise podseca pescanu pustinju, a ne na ulicu koja se nalazi u sirem centru grada.

Pozdrav svima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 09 maj 2012 19:28 #374

  • Brane
  • Brane's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 787
  • Primljenih Zahvalnica: 1898
Evo kako je nešto sličo urađeno u Vršcu. U pitanju je deo pešačke zone koja mnogo liči na park s tim što trava nije u nivou trotoara nego je izdignuta ivičnjacima. Ta ulica prelepo izgleda i mnogo mi se sviđa.


Poslednja izmena: 09 maj 2012 19:33 od Brane.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: sandman, Dunavski, charapan

Rekonstrukcije ulica 10 maj 2012 10:04 #375

  • Pripadnik
  • Pripadnik's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1172
  • Primljenih Zahvalnica: 716
Ovo u Vršcu je lepo a što se tiče onoga što je postavio Dunavski moglo bi se reći da postoji pokušaj nečega sličnog kod nas. Na autobuskoj stanici kod izvršnog veća se nalazi onaj mali lepo uređeni prostor i zaista mogao bi taj stil da se primeni na još nekim prostorima.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 10 maj 2012 11:11 #376

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
prolazim i vidim u Lasla Gala i A Šantića rade punom parom. I ljudi i mehanizacija.
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 10 maj 2012 11:11 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 10 maj 2012 14:52 #377

  • Woogley
  • Woogley's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
Juce ih nije bilo posle podne ovde kod mene u Lasla Gala, ali sam danas video od ranog jutra da rade punom parom. Nekako mi lici kao da su drugi ljudi, a i kamioni su drugaciji. Mislim da je druga firma u pitanju posto na nekim od kamiona pise neka firma iz Veternika, a toga ranije nije bilo. Da li je moguce da su stvarno raskinuli ugovor sa starim izvodjacima radova i da su vec nasli nove?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 12 maj 2012 21:53 #378

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
Dunavski napisao/la:
dolazimo do važnog zaključka da se u Novom Sadu ipak nešto pomera na bolje i to na jako značajnom planu- usvajanju standarda.
... već jednostavno da je neko razmišljao da uvede red, i odredjeni vid elegancije, na našim ulicama i shodno našim finansijskim okolnostima opremi ulice na identičan način usvajajući standarde boje, materijala, pešačkih i biciklističkih staza kao i jedan jako lep detalj-

jeste, evo primer Vojvođanske koju su radili pe manje od godinu dana




KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Rekonstrukcije ulica 18 maj 2012 15:09 #379

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4925
  • Primljenih Zahvalnica: 8273
Nikolajevska, 10 dana kasnije.

Pešački prelaz :woohoo:



Sve urađeno kao slično kao i u Pašićevoj. Sad još mobilijar! :banana:
+ neko je pominjao brojeve/šifre šahtova. Ne znam šta bi ovo bilo, ali može se tako protumačiti.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 18 maj 2012 15:11 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Nicisy1, Cookie, limanac, ranko su ns, Pripadnik, Pinki, TurboMaximus

Rekonstrukcije ulica 22 maj 2012 09:02 #380

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5687
  • Primljenih Zahvalnica: 8894
Две недеље до новог лица двеју улица

Иако је "Водовод и канализација" пре нешто више од десет дана раскинуо уговор с извођачем радова, предузећем "Миленијум тим" из Београда, јер нису у уговореном року завршили радове на замени водоводних и канализационих цеви цеви у улицама Ласла Гала и Алексе Шантића, како сазнајемо поменута фирма и даље ради у тим улицама.



Портпарол у "Водоводу и канализацији" Давор Сантрач каже за "Дневник" да је ово предузеће радило и у отказном року, и то у три смене са свом расположивом механизацијом како би успели све да заврше. Највећи део посла су довршили, а колико сам упознат остало им је још јако мало да се посао потпуно приведе крају.

Ипак то не мења ствар, јер је овај извођач радова скинут са наше референтне листе. Нећемо узимати другог извођача радова, јер ће ова фирма завршити посао, крај радова је близу, јер је наше предузеће два-три пута до сада у овим улицама искључивало воду - објашњава Сантрач.

Није упознат када ће тачно ове улице бити потпуно завршене, али како сазнајемо, од тренутка када се заврши са овим радовима, путарима треба једно десет дана да окончају свој посао. Могло би се очекивати да све ово буде завршено за отприлике две недеље.

Радови у овом улицама почели су у марту, а према најавама све је требало да буде урађено и асфалтирано до 1. маја. Међутим то није учињено, јер, кажу у “Водоводу”, извођачи нису радили онако како треба. Због тога је ова градска фирма свакодневно добијала по 20 до 30 позива од грађана који су се жалили да се у овим улицама не ради ништа.

Цео посао око замене цеви, требало је да буде завршен 9. априла, али да то није учињено већ је пребачено за 19 април, па чак и половином маја овде се није назирао крај. Подсетимо, У "Миленијуму" су рекли да се 90 посто не слажу да оним што кажу у “Водоводу” и истичу да су у старту каснили радови, јер није на време била готова реконструкција вреловода.

Када су напокон почели да радео, уследила је забрана која је трајала 10 дана, јер нису прибављене разне дозворе за рад. Посао им је отежавао и састав земљишта, те су морали да мењају процедуру рада како би заштитили раднике.
www.dnevnik.rs/novi-sad/dve-nedelje-do-novog-lica-dveju-ulica
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru