Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Slike - Novi Sad, moj grad

Slike - Novi Sad, moj grad 18 sep 2015 17:54 #1541

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8519
  • Primljenih Zahvalnica: 36609

Prilog IMG20150918_002.jpg ne postoji


Drvo breze izrasta iz ruševine Radničkog.
Poslednja izmena: 18 sep 2015 17:57 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, limanac, ranko su ns, kasko, Duja, TurboMaximus, Novajlija, Oniks, Bogdus

Slike - Novi Sad, moj grad 04 okt 2015 17:52 #1542

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8519
  • Primljenih Zahvalnica: 36609
I bi kolo, i pade rekord.

Prilog IMG20151004_001.jpg ne postoji



Prilog IMG20151004_003.jpg ne postoji



Prilog IMG20151004_004.jpg ne postoji



Prilog IMG20151004_005.jpg ne postoji


Prilog IMG20151004_006.jpg ne postoji



Prilog IMG20151004_007.jpg ne postoji



Prilog IMG20151004_008.jpg ne postoji



Prilog IMG20151004_009.jpg ne postoji


Ovde www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/VIDEO-FOTO-Vis...-Ginisov-rekord.html
navode da je bilo više od 12000 učesnika iz 11 zemalja. Ja sam primetio one iz BIH i MNE, a video sam i autobuse iz HR. Sve su svemu delovalo je zaista impozantno, posebno kad vam samo i padne na pamet kako je to komplikovano organizovati. Drago mi je da je to u našem gradu uspelo. Posebno zadovoljstvo mi je zbog toga što se tu osetio taj novosadski i vojvođanski multi-sve što postoji kod nas.
Nego ipak ima neki crv koji me muči, a to je ko je platio ovu zajebanciju dovlačenja pola Evrope u NS usred krize na jedan dan da cupkaju par minuta.
Poslednja izmena: 04 okt 2015 18:09 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, kasko, montana, Oniks, Bogdus

Slike - Novi Sad, moj grad 04 okt 2015 19:23 #1543

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
svaka normalna država i svaki normalan grad imaju u budžetu stavku za kulturu. ako su date pare nisu bačene, a mnogi folklor ansambli bi došli z dž da budu deo ovako velikog projekta i da budu deo i učesnik ginisovog (čitaj svetskog) rekorda.

mnogo su žalosniji komentari na tom portalu 021.rs, no to me ne čudi
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Slike - Novi Sad, moj grad 04 okt 2015 19:48 #1544

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Na mreži
  • Administrator
  • Poruka: 4938
  • Primljenih Zahvalnica: 8317
Ja sam video Bugare, kod Bricolage-a.
Lep događaj, zabava.

Mene više muči što nigde sem u novosadskim medijima nema ništa o događaju, kao da se desila neka obična kudaška smotra.
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns

Slike - Novi Sad, moj grad 04 okt 2015 22:09 #1545

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
a i to me ne čudi. onako stidljivo na b92, a događaj bi trebao biti među glavnima. čini mi se da na dnevniku u 19.30 rts ni reč o tome

www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=201...dd=04&nav_id=1047289

i n1 info

sramota
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 04 okt 2015 22:23 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Slike - Novi Sad, moj grad 04 okt 2015 22:38 #1546

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Moji 'dole u Srbiji' pojma nemaju za ovaj dogadjaj jer nisu informisan, jedino sam čuo da je bilo u vestima BN televizije.
Primetio sam da se generalno veoma malo priča o dogadjajima Novog Sada u RTS-u, a oni su prvi koji bi po mom mišljenju trebali o obaranju rekorda da obavest narod. Čak i u emisiji 'Ovo je Srbija' Novi Sad praktično ne postoji.
Bitno je da se gradi Beograd na vodi...

Ne bih da neko pomisli da bacam kost mržnje ovde, samo delim svoja zapažanja i stavove. Beograd=Srbija :troll:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Djordje Cvarkov

Slike - Novi Sad, moj grad 04 okt 2015 22:47 #1547

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8519
  • Primljenih Zahvalnica: 36609
ranko su ns napisao/la:
svaka normalna država i svaki normalan grad imaju u budžetu stavku za kulturu. ako su date pare nisu bačene, a mnogi folklor ansambli bi došli z dž da budu deo ovako velikog projekta i da budu deo i učesnik ginisovog (čitaj svetskog) rekorda.

mnogo su žalosniji komentari na tom portalu 021.rs, no to me ne čudi

Dobro si napisao normalna država, ova naša nažalost to nije, zbog toga se i čudim. Ne bi me čudilo da smo tu bili samo mi novosađani. Dođeš biciklom ili busom, malo nas uvežbaju i igramo, ali put, čak i iz Žablja košta i to neko mora da plati. Gradski budžet je tanak, pogotovo ako ni ZIG više ništa ne daje za novac koji uzme, a gde je tu kultura onda.
No, zahvalan sam i ja kao običan građanin pre svega sponzorima koji su snosili deo troškova (mislim da je i ozvučenje dato kao sponzorstvo - pročitali su ih).Novac svakako nije bačen jer ovo ostaje zapisano u Ginisovoj knjizi rekorda dok god se neko ne nađe da obori ovaj rekord. Naš grad je ovim potezom bacio rukavicu u lice mnogo bogatijim gradovima u normalnim državama da probaju da urade nešto ovakvo. Pa nek izvole. Meni će biti drago ako rekord bude oboren već sledeće godine, al na istom mestu (i ja bih u kolo iako ne znam da igram :naughty: ).
Što se tiče konetara na 021, zaista ne znam, ne želim da čitam komentare, verovatno zluradih, ljudi koji pretpostavljam da i nisu bili tamo gde se sve ovo dešavalo. Da su bili osetili bi tu atmosferu multikulturalnosti, multikonfesionalnosti i svega onog što je pozitivno i osetili bi kako muzika i zajednički cilj mogu da spoje ljude koji su (barem meni tako deluje) svi bili puni pozitivne energije i preneli čak i meni koji nisam ljubitelj folklora skroz pozitivne emocije koje me još uvek drže. Ne razumem kako neko ne može da shvati da je to bio krug od 6 km, sa preko 12000 ljudi, koji su time postavili ovaj grad na mapu sveta. Kako ne kapiraju da je ovo isto što i EXIT, za naš grad će se znati i u svetu koji prati i ovakva dešavanja. Stranci koji su bili učesnici ovoga će pričati kod kuće gde su bili i šta su radili i time dovesti još novih posetilaca u NS.
Što se tiče beogradskih medija, B. Đorđević ima dobar stih za njih:"Prodane duše, mogu da mi puše".
Izvinjavam se na opširnosti, al morao sam.
EDIT:
Zaboravih, ovo je imalo i humanitarni karakter - Stop dijabetesu.
Poslednja izmena: 04 okt 2015 22:59 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Slike - Novi Sad, moj grad 04 okt 2015 23:08 #1548

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Za to udruzenje protiv dijabetesa moram da uskočim. Nema ova današnja manifestacija veze sa humanitarnšću tog tipa, veruj mi Blavak, neko je uzeo fine pare za to, samo da se procuje dodatno za udruženje i ništa više...da ne otkrivam previše.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Slike - Novi Sad, moj grad 04 okt 2015 23:32 #1549

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8519
  • Primljenih Zahvalnica: 36609
novajlija napisao/la:
Za to udruzenje protiv dijabetesa moram da uskočim. Nema ova današnja manifestacija veze sa humanitarnšću tog tipa, veruj mi Blavak, neko je uzeo fine pare za to, samo da se procuje dodatno za udruženje i ništa više...da ne otkrivam previše.
:(
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Slike - Novi Sad, moj grad 08 okt 2015 16:25 #1550

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8519
  • Primljenih Zahvalnica: 36609

Prilog IMG20151008_001.jpg ne postoji

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, Novajlija, Djordje Cvarkov, valjan

Slike - Novi Sad, moj grad 11 okt 2015 19:01 #1551

  • SZPDNEVEN
  • SZPDNEVEN's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • СЗПД "НЕВЕН". . .
  • Poruka: 373
  • Primljenih Zahvalnica: 982
ВЕЛИКО КОЛО ЗА ГИНИСА је изворна идеја Удружења "Велико коло" из Ветерника - чији је млади директор г. Милан Веселиновић. Манифестацију су подржали Град, Бановина и Република а уз њих је било још нешто спонзора.
Манифестација је медијски изузетно слабо испраћена - што је и логично јер је нису организовали "Београђани" а кад се зна да ћеш пре "ухватити" ХРТ радио око Врбаса него Радио Нови Сад, шта вреди причати.



Сва културно-уметничка друштва која су се пријавила су самостално финансирала свој долазак или у сарадњи са неким од наших новосадских кудова - ако су ноћили у граду након самог учешћа у "Великом колу за Гиниса".

Када се сагледа број учесника у овој манифестацији,када се сагледа потребан број установа за смештај и дневни боравак учесника, паркинзи за аутобусе, озвучење, километри каблова, саобраћајна полиција, бајкери који су помогли и многи други знани и незнани доприноси - тада сви пропусти организатора нису ништа спрам колосалности манифестације. СЗПД "Невен" за две године пуни 125.година живота и рада, тако да имамо искустава и ИСКУСТАВА и верујте на реч да је ово фантастичан догађај.



Да бисмо илустровали величину и вредност догађаја (за оне који разумеју неће требати додатна појашњења) навешћемо само:
- да се на четири новосадска булевара нашло 12.000 учесника и око хиљаду волонтера, добровољаца, мотораша, а да активни састав
војске Србије има 70.000
- да су сви учесници играли у народним ношњама које су муком и без разумевања и помо ћи надлежних у последњих двадесет година
чували, у ношњама које би требало сваких десетак година обновити новима, да је вредност тих ношњи, ако се узме просечна
вредност 100 евра за један комплет једног играча (а цене се крећу од 100евра , преко 250евра па и скупље за ретке аутентичне
примерке ношње)
- да је вредност народних ношњи на четири булевара новосадска била између 1.000.000 и 2.500.000 милиона евра
- да на целој манифестацији није разбијена (ни СЛУЧАЈНО) једна једина чаша а камоли да је намерно дошло до инцидента.
- да ће г. Милан Веселиновић и његови најближи сарадници још месец - два дана вијати спонзоре како би се платили сви трошкови. . .. . . .
Да су нека новосадска друштва (ЕЈ !! НовоСадска !!!) одбила да учествују и забранила својим играчима да наступе, да су иста забранила издавање ношње појединцима који су хтели да се сами прикључе и увеличају ову манифестацију. (Тко је казао ПОЛИТИКА??)

Како било, манифестација је успела, призор је био величанствен и да је неко хтео (рецимо РТС да пошаље "Жикину шареницу) могли смо имати директан пренос који би попут неке значајне утакмице наше манифестације пратила цела Србија, а Нови Сад би добио још више поена у трци за Европску предстоницу културе 2021.годие.
H E B E H "Хајд' у коло селе, 'амо руке беле. Тијо скочи и подскочи, душо медена. Нека зачуде се, земља нек' се тресе.Кад заигра коло Невена."
Poslednja izmena: 11 okt 2015 19:04 od SZPDNEVEN.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, limanac, ranko su ns, montana, Brane, romanempire, Blavak, ZoxInTheBox, Mikins

Slike - Novi Sad, moj grad 17 okt 2015 21:20 #1552

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, Blavak

Slike - Novi Sad, moj grad 17 okt 2015 21:47 #1553

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Pticija, Veliko kolo.


I zemaljska, "Male ruke, Veliko kolo"
Poslednja izmena: 17 okt 2015 21:48 od ZoxInTheBox.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, Buck, ranko su ns, montana, SZPDNEVEN, Blavak, Bogdus

Slike - Novi Sad, moj grad 24 okt 2015 23:20 #1554

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, limanac, Blavak, valjan

Slike - Novi Sad, moj grad 24 okt 2015 23:22 #1555

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, Huncut, Blavak, valjan

Slike - Novi Sad, moj grad 29 okt 2015 13:15 #1556

  • ZoxInTheBox
  • ZoxInTheBox's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 476
  • Primljenih Zahvalnica: 1503
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, Cookie, limanac, ranko su ns, kasko, romanempire, Blavak, Bogdus, valjan

Slike - Novi Sad, moj grad 04 nov 2015 19:36 #1557

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8519
  • Primljenih Zahvalnica: 36609
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: romanempire

Slike - Novi Sad, moj grad 05 nov 2015 11:20 #1558

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Duja, valjan

Slike - Novi Sad, moj grad 05 nov 2015 13:25 #1559

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Poslednja izmena: 05 nov 2015 13:27 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, solimns, Dukelander, Duja, sandman, TurboMaximus, Novajlija, Blavak, valjan

Slike - Novi Sad, moj grad 05 nov 2015 13:56 #1560

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Predivno, steta sto snimak ne traje duze.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru