Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Solarna dolina

Solarna dolina 11 jul 2022 11:39 #121

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
ko je čekao? javnost ili kupci?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Solarna dolina 11 jul 2022 11:59 #122

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3841
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Pa pogledaj pocetak teme. Faza I je barem po info tabli zavrsena 2017. godine (ustvari zavrsena je 2018. godine)
5 (4) godina kasnije pocinje Faza II koja je mnogo veca nego faza I
Sad ti mene pitas ko je cekao a ja pitam zasto se toliko cekalo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Solarna dolina 11 jul 2022 13:26 #123

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
mislio sam na to, da li postoje ljudi koji su platili, kupili, potpisali predugovor, i sl. a da čekaju više godina da krene?

što se mene tiče, ako nisu nikog prevarili, a nisam čuo da jesu, sve ostalo je legitimna biznis odluka. Balans interesovanja, cena, ponude/potražnje....

kad sam pročitao tako manje određeno, "šta se čekalo", mislio sam da možda postoji i neki javni interes na koji god način. Ništa drugo, izvini za nesporazum.
Poslednja izmena: 11 jul 2022 13:27 od mel.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Solarna dolina 11 jul 2022 17:51 #124

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Otis.Driftwood.Ressurected napisao/la:
Zasto se na fazu 2 cekalo toliko godina?
Cekala je javnost.Naravno da nista nije prodavano jer je gradjevinska dozvola dobijena krajem januara,a ne moze se nista overavati kod notara dok se ista ne dobije.Zasto se cekalo sa pocetkom,to ne znam,ali znam da su sve parcele na investitora 1/1.Njegovo je pravo da krene kad mu se krene.Gradjevinska dozvola je vezana za jednu parcelu-ulicu.Svaka ulica ima po 2 500 m2 znaci oko 15 000 m2 ukupno ce biti izgradjeno na parceli od 35 000 m2 kad se sve zavrsi.Svakako da bi bilo lepo da se zavrsi sto pre,svi navijamo za to.Ono sto znam je da je bio problem sve sto se tice infrastrukture,nije bilo ni vodovoda ni trafoa, a sve je dobijeno u toku gradjenja prve faze.Zahvaljujuci tome taj kraj je oziveo.O kvalitetu materijala i nekih inovacija da i ne govorim.Ruzno je sto se pljuje solarna dolina, kada se zavrsi sve bice na ponos svima.Jako je lepo,ambiciozno zamisljeno naselje,humano za zivot.U prvoj fazi su sve mladi bracni parovi useljeni i jako je lepo videti kako deca se bezbedno igraju i imaju gde.Kroz dva meseca bice pod krovom prva ulica i moci ce se nazirati konstitucija naselja tj druge fsze,buduci da su sve ulice manje vise slicne
Poslednja izmena: 11 jul 2022 17:58 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: neusatz!

Solarna dolina 11 jul 2022 22:30 #125

  • Otis.Driftwood.Ressurected
  • Otis.Driftwood.Ressurected's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3841
  • Primljenih Zahvalnica: 8976
Ne znam zasto mislis da je pljuvanje ako samo iznosim cinenicu da se toliko dugo radi projekat. Ja sam samo pitao zasto se toliko dugo cekao, a tebi to odmah pljuvanje, svasta.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Solarna dolina 12 jul 2022 03:05 #126

  • n1tr0
  • n1tr0's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 11
mel napisao/la:
što se mene tiče, ako nisu nikog prevarili, a nisam čuo da jesu, sve ostalo je legitimna biznis odluka. Balans interesovanja, cena, ponude/potražnje....
I da i ne... Ako ti reklamiras projekat kao neko naselje polu-zatvorenog tipa, a onda cim prodas fazu 1 stanes, da li si onda doveo u zabludu ljude koji su kupovali u fazi 1 - mislim da kod nas ne postoji legalna odgovornost za tako nesto, ali svakako nije ok ako su ti kupci to ocekivali... Njima bi bilo jeftinije da su kupili zemlju i takav isti objekat da sagrade sami (preko nekog izvodjaca)?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Solarna dolina 12 jul 2022 07:10 #127

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Generalno kazem,ima negativnih komentara,a treba imati u vidu da je to pionirski projekat van redovne gradske gradjevinske zone bez ikakve infrastrukture u startu,a na kraju krajeva zahvaljujuci kojem se u neku ruku i gradi kompleks pored,kao i kompleks iza sto se uskoro krece,ako nista drugo probio je led
Poslednja izmena: 12 jul 2022 07:13 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Solarna dolina 12 jul 2022 07:45 #128

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
[/url]
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac, TurboMaximus, Blavak, valjan

Solarna dolina 12 jul 2022 08:23 #129

  • IC
  • IC's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 436
  • Primljenih Zahvalnica: 521
Solarna je dobila manju spartnost od naselja pored koje je pocelo kasnije da se zida... Da li se zna zasto?
There are no passengers on spaceship earth. We are all crew.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Solarna dolina 12 jul 2022 09:13 #130

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Zelja investitora.Naselje pored ima stanove manje kvadrature za prodaju.Solarna dolina su kuce.Za svako naselje rade se urbanisticki projekti
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Solarna dolina 12 jul 2022 13:42 #131

  • mel
  • mel's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 647
  • Primljenih Zahvalnica: 652
n1tr0 napisao/la:
mel napisao/la:
što se mene tiče, ako nisu nikog prevarili, a nisam čuo da jesu, sve ostalo je legitimna biznis odluka. Balans interesovanja, cena, ponude/potražnje....
I da i ne... Ako ti reklamiras projekat kao neko naselje polu-zatvorenog tipa, a onda cim prodas fazu 1 stanes, da li si onda doveo u zabludu ljude koji su kupovali u fazi 1 - mislim da kod nas ne postoji legalna odgovornost za tako nesto, ali svakako nije ok ako su ti kupci to ocekivali... Njima bi bilo jeftinije da su kupili zemlju i takav isti objekat da sagrade sami (preko nekog izvodjaca)?

Isto tako, u kom god novom kvartu da kupiš stan, sledećih godina ili čak i decenija si osuđen na gradilišta u okolini. Svejedno da li je kvart potpuno nov ili se postepeno privodi novom PDR.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Solarna dolina 13 jul 2022 07:43 #132

  • zop
  • zop's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 59
  • Primljenih Zahvalnica: 33
Malo ljudi na tom potezu Alibegovca i Karagace uzima u obzir da je tu predvidjen nadvoznjak preko celog naselja... Kada ce se to ostvariti pitanje je ali potencijalno veliki problem za sve stanare.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mlata

Re:Solarna dolina 13 jul 2022 12:44 #133

  • HellBlaze
  • HellBlaze's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 212
  • Primljenih Zahvalnica: 616
Veći problem, po meni, je nedostatak infrastrukture…

Prodavnica? Prvo u auto
Zabavište? Auto
Škola? Auto
Apoteka? Auto
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Re:Solarna dolina 13 jul 2022 12:52 #134

  • grossi
  • grossi's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 67
  • Primljenih Zahvalnica: 45
A uskoro u komšiluku i obilaznica!
Miran tih kraj sa kamionskim saobraćajem koji ne staje. Onda će biti i radnje 0-24 za predah kamiona a možda i neki veći parking da se i odmore.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Solarna dolina 13 jul 2022 13:31 #135

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
Vec postoji Mikromarket na silasku sa glavne ulice.Skola.i vrtic su predvidjeni 200 m odatle...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Solarna dolina 13 jul 2022 14:28 #136

  • mileinc
  • mileinc's Avatar
  • Na mreži
  • Majstor
  • Poruka: 144
  • Primljenih Zahvalnica: 1253
Sto se tice skole, vrtica i slicnih investicija bice biti kao i na bezbednjakovu, odlozeno za neka bolja vremena. :(
www.nsbuild.rs/forum/projekti-u-izgradnj...evo?start=720#106640
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Solarna dolina 14 jul 2022 02:17 #137

  • n1tr0
  • n1tr0's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 17
  • Primljenih Zahvalnica: 11
mileinc napisao/la:
Sto se tice skole, vrtica i slicnih investicija bice biti kao i na bezbednjakovu, odlozeno za neka bolja vremena. :(
www.nsbuild.rs/forum/projekti-u-izgradnj...evo?start=720#106640
Rokni zgradu svuda gde ima mesta? ✅
Tamo gde ima zelenila pretvori u gradjevinsko podrucje? ✅
Izgradi most za "obilaznicu" koja ce ici direktno kroz grad jer je tako planirano pre 60 godina kada tu nije bilo nikoga? ✅
Rokni vijadukt tako da jedan deo ljudi ne vidi tracak sunceve svetlosti, a drugom delu da prolazi obilaznica ispod prozora? ✅
Izgradi kompleks zgrada za bezbednjake, daj dozvolu za gradnju visespratnica na zemljistu gde to pre nije bilo dozvoljeno? ✅
Izgradi nove skole/vrtice za bar neke od tih delova grada gde se sada grade kompleksi i gde se povecao broj stanovnika, a nema blizu skola/vrtica? ❌

Logika je ocigledna...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Solarna dolina 21 jul 2022 16:40 #138

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
[/url]
[/url]
[/url]
[/url]
[/url]
Poslednja izmena: 21 jul 2022 16:45 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, sasar, Blavak, valjan, mel, mileinc

Solarna dolina 06 avg 2022 07:21 #139

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
[/url] [/url] [/url]
Poslednja izmena: 06 avg 2022 07:23 od djaso.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, limanac, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, sasar, Blavak, valjan, mileinc

Solarna dolina 19 avg 2022 20:01 #140

  • djaso
  • djaso's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1146
  • Primljenih Zahvalnica: 2145
n1tr0 napisao/la:
Jel se meni cini ili im je trebalo mesec dana da dovrse temelje?
Edit: pardon, 2 meseca :D
[/url]

A od temelja do krova mesec :clapping:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, Blavak
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru