Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bulevar Evrope

Bulevar Evrope 26 dec 2015 16:38 #1061

  • LemiNS
  • LemiNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 67
  • Primljenih Zahvalnica: 315
kasko napisao/la:

Bio bi pun pogodak zavrsiti saobracajnicu uz kanal od Tempa preko BIG-a do BE.

Сваки пут када прелазим преко "клисанског моста" погледам према Темпу и према "шљункари" па исто помислим! Није ми јасно како никоме из ЗИГ-а то до сада није пало на памет а очигледно неколико форумаша се досетило :lol: О Користи такве саобраћајнице и не треба говорити, растеретила би доста праваца.

Иначе моја претходна претпоставка о томе где ће бити звучне баријере се испоставила тачном, код стевана голдмана, ержебет берчек (постављене стопе)

и горе оних пар кућа пре "раскрснице" (постављали данас).

Изненадила ме је величина тих стопа као да ће бити темељ за неки објекат а не само да носе стубове и прибијене су уз саму бициклистичку стазу (која ће ако се око тих бетонских стопа добро не набије земља или шта већ имати могућност да потоне код сваког стуба.)

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, kasko, mrnjavi, romanempire, Oniks, Blavak, Bogdus, pebas

Bulevar Evrope 26 dec 2015 22:59 #1062

  • mlata
  • mlata's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Drugi su drugi-mi smo prvi
  • Poruka: 626
  • Primljenih Zahvalnica: 1024
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Cookie, limanac, kasko, Blavak, Bogdus, Mikins, Zegi, valjan, pebas

Bulevar Evrope 27 dec 2015 21:57 #1063

  • LemiNS
  • LemiNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 67
  • Primljenih Zahvalnica: 315
У односу на снимак који је настао онај дан када су стављане бетонске стопе код Стевана Голдмана и када сам писао прву поруку о томе само бих додао постављене су и звучне баријере, барем код Ержебет Берчек јер толико видех на крају улице када сам се враћао кући данас а мрзело ме ићи у извиђање :) Плаве су боје ако ме око не вара и солидно високе.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak

Bulevar Evrope 28 dec 2015 12:14 #1064

  • Zegi
  • Zegi's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 86
  • Primljenih Zahvalnica: 379
kasko napisao/la:
Smorio sam se vec... ali verujem da je foto finis i da ce do kraja godine biti otvoren, kao sto je i najavljeno.

Inace, sa Naselja se do BIG-a stize par minuta brze preko BE. Iako je nesto duze, brze je i neuporedivo manje stresno.

Bio bi pun pogodak zavrsiti saobracajnicu uz kanal od Tempa preko BIG-a do BE.

Posmatrajuci saobracaj kod Merkura, primetio sam da nekih 30-50% teretnog ide prema Rumenci i oni ce se sigruno odmah prebaciti na BE. Verujem da ce i ostatak shvatiti da im je to brza i jednostavnija ruta. Da se ja ista pitam, kao sto se ne pitam, sve iznad 3,5t bih zabranio kroz Partizansku cim se otvori BE.

Kasko moze li pojasnjenje za odlazak preko BE do BIG-a, nisam jos isao i smorio sam se kao i ostali od cekanja na otvaranje vec zavrsenog puta. Isao bih veceras pa me zanima da li je Privrednikova probijena do gornje strane BIG-a, mislim tamo do malog kruznog ili se ide preko novosadskog partizanskog odreda pa na industrijsku i mali kruzni tok? Hvala unapred na odgovoru.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 28 dec 2015 12:45 #1065

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Zutim obelezeno.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: romanempire, Oniks, Blavak, Light, Zegi, valjan

Bulevar Evrope 28 dec 2015 13:24 #1066

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Da se samo nadovežem na kaskovu sliku, stvarno bi bilo dobro da se izgradi tj. proširi saobraćajnica koja bi povezivala sve od BE do Tempa tj. Bajči Žilinskog za početak (crna boja):

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Yokai, Billy, Light, Zegi, valjan

Bulevar Evrope 28 dec 2015 14:14 #1067

  • LemiNS
  • LemiNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 67
  • Primljenih Zahvalnica: 315
Сморих више са звучним баријерама...
Углавном шта год плаво и високо да сам видео нема га више :dunno:

Стање од пре пола сата


мало детаљније, виде се бетонски "темељчићи" који ће бити испод


...због тог бетона ће (рекао бих) бити тешко да се набије земља око бетонских стопа уз саму стазу а ако се сећате још када су стазе рађене подлога им је била поприлично танка, и тако остаје могућност да се догоди баш оно што сам споменуо, да стазе на тим местима где су копане рупе помало потону, "пропадну".
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Yokai, TurboMaximus, Oniks, Blavak, Bogdus, Light, Zegi, valjan, pebas

Bulevar Evrope 28 dec 2015 14:21 #1068

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3511
  • Primljenih Zahvalnica: 2281
Bogdus napisao/la:
Da se samo nadovežem na kaskovu sliku, stvarno bi bilo dobro da se izgradi tj. proširi saobraćajnica koja bi povezivala sve od BE do Tempa tj. Bajči Žilinskog za početak (crna boja):

Da li mi verujes da sam hteo da kazem istu stvar i nacrtam istu sliku, ali me mrzelo B)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 28 dec 2015 14:43 #1069

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Mozda nekim rapidnim angazovanjem ovo i otvore do NG, mada sumnjam.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 28 dec 2015 14:48 #1070

  • branislav
  • branislav's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Kakve su ovo budalaštine sa tkzv.zvučnim barijerama. Gde su zvučne barijere u Partizanskoj ulici ili na drugim lokacijama koje su takođe opterećene saobraćajem? Ovo su cizuelne barijere koje samo narušavaj izgled bulevara. Prvo je trebalo izmeriti buku, i proceniti rizike i mesta koja su posebno ugrožena pa tada po potrebi postavljati barijere. Ovo mi liči na potrebu da neko uzme dobru lovu za nekakav posao.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 28 dec 2015 14:55 #1071

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
branislav napisao/la:
Kakve su ovo budalaštine sa tkzv.zvučnim barijerama. Gde su zvučne barijere u Partizanskoj ulici ili na drugim lokacijama koje su takođe opterećene saobraćajem? Ovo su cizuelne barijere koje samo narušavaj izgled bulevara. Prvo je trebalo izmeriti buku, i proceniti rizike i mesta koja su posebno ugrožena pa tada po potrebi postavljati barijere. Ovo mi liči na potrebu da neko uzme dobru lovu za nekakav posao.

Slažem se sa tobom ali Partizanska i slične ulice su ušančene među kućama i zgradama da bi stavljanje zvučnih barijera napravilo vizuelnu rugobu od ulice. Druga stvar je što se nije smelo dozvoliti glavnim teretnim pravcima da idu toliko blizu urbanizovanim delovima grada ali to je pitanje dugoročnog lošeg projektovanja.

Što se tiče BE mislim da tu barijere imaju smisla pogotovu jer je ipak sam put dovoljno daleko od kuća pa to ne deluje vizuelno toliko katastrofalno. U svetu je praksa da se stavljaju i zasadi gustog zelenila ili brdašca koja odvajaju magistralne pravce od naselja ali kod nas je toliko skučeno i napakovano da je su i ove barijere neki napred u odnosu na ništa.
Poslednja izmena: 28 dec 2015 14:56 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 28 dec 2015 14:55 #1072

  • LemiNS
  • LemiNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 67
  • Primljenih Zahvalnica: 315
Bogdus napisao/la:
Da se samo nadovežem na kaskovu sliku, stvarno bi bilo dobro da se izgradi tj. proširi saobraćajnica koja bi povezivala sve od BE do Tempa tj. Bajči Žilinskog za početak (crna boja):


А да ми дискретно доставимо ту идеју ЗИГ-у? :angel: Мислим, вероватно би и сами убрзо увидели колико је логична/практична и пожељна тако скромна саобраћајница али ограничити је на возила до 3,5т!
Међутим проблем је што је насип између "клисанског" и "темеринског" моста узак за то, морало би се то проширивати.

Поглед са "темеринског" ка "клисанском"
www.google.rs/maps/@45.2757453,19.839392...w!2e0!7i13312!8i6656
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Zegi

Bulevar Evrope 28 dec 2015 15:01 #1073

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
LemiNS napisao/la:
А да ми дискретно доставимо ту идеју ЗИГ-у?

Mrka kapa. Probali mi. Jako su drveni i zatvoreni oko predloga najčešće odbijajući uz konstataciju da nema novca. Naravno vredi probati ali brzo se ugasi entuzijazam kada se vidi sa kime se komunicira. Često ni ne odgovore na mejl.

Čak i da nešto prihvate teško ćeš saznati da li su prihvatili tvoj predlog ili je slučajno deo nekog drugog projekta koji su ad hok smislili. Npr. 2014. mi smo tražili dalje sređivanje rasvete oko Kisačke ulice (uz gomilu drugih predloga koje su odbili). Rasvetu su i uradili 2015. ali npr. nigde u programu zavoda to ne možeš naći kao stavku pa se postavlja pitanje odakle su (pre)uzeta ta sredstva? Deluje da su ad hok to uradili ali sumnjam da je urađeno na naš zahtev.

Osim toga kako stvari stoje 2016. će se raditi samo Bate Brkića od većih investicija, a sve ostalo ide u Lear.
Poslednja izmena: 28 dec 2015 15:02 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: LemiNS, Blavak, Zegi

Bulevar Evrope 28 dec 2015 15:09 #1074

  • LemiNS
  • LemiNS's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 67
  • Primljenih Zahvalnica: 315
Bogdus napisao/la:
LemiNS napisao/la:
А да ми дискретно доставимо ту идеју ЗИГ-у?

Mrka kapa.

А да ми дискретно отмемо њима власт јер стичем утисак да се сакупи пар форумаша боље би НС водили него сва та силна гомила сујетних лезилебовића... :lol: :troll: Шала мала, а можда и није :evil:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Bogdus

Bulevar Evrope 28 dec 2015 15:18 #1075

  • branislav
  • branislav's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Za razliku od drugih gradova (Subotice, Zrenjanina, Jagodine, NIša), Novi Sad gotovo da nema ni jednu parcelu u vlasništvu koju bi ponudio nekom investitoru za pokretanje bilo kakve proizvodnje kako bi zaposlio građanstvo pa samim tim došao do nekakvih sredstava. Sa ovakvim naprednim rukovodstvom gradu se crno piše.Šta je urađeno, urađeno, ostalo će biti šminkanje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 28 dec 2015 15:25 #1076

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Kako nema? Pa zar se ne prodaje parcela uz taj produžetak Bulevara Evrope ka autoputu? Neko je skoro kačao na forum...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 28 dec 2015 15:57 #1077

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Ja sam.

Budalastina. Ima parcela koliko hoces. Samo ta uz BE a pre Livada je 23 hektara. Uz Kacku petlju ima zemljista ihaaaj, samo ga treba isusiti i nasuti - sto nisu u stanju od 2004. kada sa sigurnoscu znam da su pojedini zaposleni u ZIGu na radnim mestima i obavezama uredjenja tog podrucja. Naravno, osobe veze s poslom nisu imale.

Tema: Poslovni objekti - praćenje gradilišta.

A ako otvoris sajt ZIG-a videces sve lokacije-
Poslednja izmena: 28 dec 2015 16:03 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 28 dec 2015 16:57 #1078

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8505
  • Primljenih Zahvalnica: 36537
Bogdus napisao/la:
Mozda nekim rapidnim angazovanjem ovo i otvore do NG, mada sumnjam.
Ne znam zašto ste sumnjičavi. Do neke NG će biti (2016., 2017., kineska, jevrejska, po julijanskom kalendaru, ...) :lol:
LemiNS napisao/la:
Bogdus napisao/la:
LemiNS napisao/la:
А да ми дискретно доставимо ту идеју ЗИГ-у?

Mrka kapa.

А да ми дискретно отмемо њима власт јер стичем утисак да се сакупи пар форумаша боље би НС водили него сва та силна гомила сујетних лезилебовића... :lol: :troll: Шала мала, а можда и није :evil:
Koliko se vidi na street wiev ljudi već voze tim putem. Šalu na stranu, meni deluje da je dovoljna širina za putnička vozila (do 3,5t). Može se čak i ograničiti visina vozila, kao što je to nekada bilo u Subotičkoj Aleji maršala Tita.
Poslednja izmena: 28 dec 2015 17:08 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 28 dec 2015 17:20 #1079

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8505
  • Primljenih Zahvalnica: 36537
Bogdus napisao/la:
Partizanska i slične ulice su ušančene među kućama i zgradama da bi stavljanje zvučnih barijera napravilo vizuelnu rugobu od ulice.
U svetu je praksa da se stavljaju i zasadi gustog zelenila ili brdašca koja odvajaju magistralne pravce od naselja ali kod nas je toliko skučeno i napakovano da je su i ove barijere neki napred u odnosu na ništa.
A kada bi bio ovakav zid protiv buke?


www.google.rs/maps/@48.9864144,21.229529...w!2e0!7i13312!8i6656
vidi se i na ovoj fotki


pogled sa unutrašnje strane (zid se nalazi malo napred od ovog gde sam stavio mapu)
Poslednja izmena: 28 dec 2015 17:33 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: valjan

Bulevar Evrope 28 dec 2015 17:25 #1080

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Providni zid... Dobra ideja :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru