Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bulevar Evrope

Bulevar Evrope 05 nov 2011 16:50 #141

  • chepa
  • chepa's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 52
  • Primljenih Zahvalnica: 10
mukyz napisao/la:
kruzni tok na kraju bulevara sa kornelija stankovca je nasut zemljnom po raovarnavanje i stavili su neke krive bandere, koje dosta zanimljivo izgledaju, verovatno za reflektore
Danas sam prolazio tuda, pa sam zapazio da na te krive bandere jos nisu postavili sijalice, nego tako zjape nekih 2-3 meseca sigurno! as to se tice kruznog toka unutrasnjost je sredjena, odnosno zemlja je usitnjena, nadam se da ce biti kreativni po pitanju ozelenjavanja istog, zivo me zanima.
kad sam vec kod ove teme, jel neko zna makar okvirno kad pocinju radovi na preostale dve deonice?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 05 nov 2011 17:05 #142

  • Nixivoje
  • Nixivoje's Avatar
  • Van mreže
  • Facebook Admin
  • Poruka: 4031
  • Primljenih Zahvalnica: 2421
jedna deonica je preostala, i ta bi trebala do 2013. da bude gotova, a da pocne ili sad ili na prolece, ako mislis na drugu onu koja ide do Dunava, nista dok se ne zavrsi most, znaci za nekih 10 godina
Poslednja izmena: 05 nov 2011 17:05 od Nixivoje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 16 nov 2011 17:06 #143

  • chepa
  • chepa's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 52
  • Primljenih Zahvalnica: 10
Nixivoje NSB napisao/la:
jedna deonica je preostala, i ta bi trebala do 2013. da bude gotova, a da pocne ili sad ili na prolece, ako mislis na drugu onu koja ide do Dunava, nista dok se ne zavrsi most, znaci za nekih 10 godina
pogresno sam se izrazio :) mislio sam na 2 pod deonice, prva od rumenackog puta do kanala a druga od kanala do autoputa.
kad sam vec kod ove teme da kazem da su postavili velika svetla na oba kruzna toka,jako mocno izgleda kad se prolazi nocu :cheers:
Poslednja izmena: 16 nov 2011 17:07 od chepa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 25 nov 2011 18:55 #144

  • miki_NS
  • miki_NS's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 158
  • Primljenih Zahvalnica: 397
Koliko sam primetio na celom delu bulevara Evrope severno od Futoške izgleda instaliraju sistem za natapanje zelenila, kako u razdelnom ostrvu tako i pored drvoreda. Mozda ce onda ipak živica koju su posadili u razdelno ostrvo uspeti da preživi, a koliko videh i pored svakog stabla u drvoredima su krenuli da postavljaju taj sistem za natapanje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander

Bulevar Evrope 25 nov 2011 19:12 #145

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 25 nov 2011 22:08 #146

  • hfusion
  • hfusion's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 47
  • Primljenih Zahvalnica: 54
Uređuju konačno zelenilo na kružnom toku na Detelinari. Zasadili su neke ozbiljno velike sadnice, bar 5-6m visine. Još uvek rade, i mislim da i tu postavljaju sistem za navodnjavanje. Danas je bila magla, tako da se ništa nije moglo slikati, ali sa onim novim osvetljenjem izgleda mnogo dobro.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 26 nov 2011 12:58 #147

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Van mreže
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
radi re punom parom, i tok, gre stavljaju neke biljčice uz one grdosije,
kao i uzdužne površine gde rade navodnjavanje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 27 nov 2011 16:52 #148

  • Nicisy1
  • Nicisy1's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 749
  • Primljenih Zahvalnica: 2938
Kruzni tok,lepo je ispalo i osvetljenje i zelenis B)







Sve je raskopano,i sa jedne i sa druge strane pored oba drvoreda





Poslednja izmena: 27 nov 2011 16:54 od Nicisy1.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, Dukelander, Cookie, Buck, Nixivoje, limanac, sandman, Pinki

Bulevar Evrope 27 nov 2011 17:04 #149

  • mukyz
  • mukyz's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • the grand master
  • Poruka: 1269
  • Primljenih Zahvalnica: 632
hvala za slike :)

inace, ne znam da li mi se cini ili je ovo led rasveta...
NSBuild
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 27 nov 2011 17:15 #150

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4918
  • Primljenih Zahvalnica: 8226
Kako su birali kelvinažu svetla, to neka objasne. :troll:
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 29 nov 2011 14:03 #151

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3511
  • Primljenih Zahvalnica: 2281
Ovo su izvodjaci radova za navodnjavanje na Bulevaru Evrope:

www.skalagarden.com/
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Dukelander, limanac

Bulevar Evrope 29 nov 2011 16:17 #152

  • chepa
  • chepa's Avatar
  • Van mreže
  • Zidar
  • Poruka: 52
  • Primljenih Zahvalnica: 10
pozdravljam gradnju sistema za navodnjavanje, al' opet se sve radi naknadno,taman su sve sredili i sad raskopavanje... :ohno: uostalom kao i sve sto se radi u ovom gradu, drzavi.. naknadno!! :ohno:
Poslednja izmena: 29 nov 2011 16:25 od chepa.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 29 nov 2011 16:32 #153

  • Otis Driftwood
  • Otis Driftwood's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2499
  • Primljenih Zahvalnica: 1270
Moram reci da su traljavo uradili sistem navodnjavanja ovde na BG. Keju. Na par mesta je puklo crevo sve je bilo popljavljeno a kod autobuske stanice vire neka creva ne znam ni cemu sluze.
Listen, you Malibu middle class Barbie piece of shit, I'm tryin' to work here. Work? You ever work? Yeah, I'll bet you have. Scoopin' ice cream to your shit-heel friends on summer break. Well I ain't talkin' about no goddamn white socks with Mickey Mouse on one side and Donald Duck on the other. I...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 29 nov 2011 16:40 #154

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5687
  • Primljenih Zahvalnica: 8894
Sluze da se ukradu :troll: Stvarno, cudi me da to jos niko nije cupao, svaki put se obradujem sto su uopste tu...
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 29 nov 2011 17:05 #155

  • Yokai
  • Yokai's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3511
  • Primljenih Zahvalnica: 2281
limanac napisao/la:
Sluze da se ukradu :troll: Stvarno, cudi me da to jos niko nije cupao, svaki put se obradujem sto su uopste tu...
Neke moje komsije kradu letve koje drze ova drva uspravno. A i klupe su pokrali.
Poslednja izmena: 29 nov 2011 17:07 od Yokai.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 29 nov 2011 17:32 #156

  • Dukelander
  • Dukelander's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 4918
  • Primljenih Zahvalnica: 8226
Ta krađa letvi koje drže mladice je postala praktično normalna stvar.
Kad se radilo proširivanje vrelovodne mreže u okolini centra, pokrali su i daske koje su premošćavale rovove...
‎"IF we cannot provide the great cities and the great suburbs with some kind of poetry, they will simply go on breeding these broken fanaticisms that make women wave sabres and men found insane religions."
~GKC: Illustrated London News, October 7, 1905.
Poslednja izmena: 29 nov 2011 17:35 od Dukelander.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 01 dec 2011 00:06 #157

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4224
  • Primljenih Zahvalnica: 3197
Спој три булевара до 15. децембра

Спајање Сомборског булевара и Булевара Европе, као и Булевара цара Лазара, и градња велике кружне раскрснице ближи се крају, а када посао буде готов ова деоница ће умногоме променити садашњу саобраћајну слику града.

Како сазнајемо, ова велика инвестиција требало би да буде завршена до 15. децембра. На делу Сомборског булевара од Улице Јожефа Атиле до кружног тока завршена је припрема за асфалтирање, постављени су ивичњави, сливници и изграђена су аутобуска стајалишта.

На деоници Булевара Европе, од кружног тока до Улице Браће Груловић трају припремни радови за асфалтирање, а највише посла тренутно има на кружној раскрсници и делу до Улице Цара Душана. На овом потесу "Водовод" ради свој део посла и очекује се да он буде готов ове седмице.
У Заводу за изградњу града кажу да је изградња саобраћајница умногоме била условљена сложеним радовима, тачније изградњом и измештањем водовода, топловода, електро и телефонских мрежа...Захваљујући доброј сарадњи између предузећа и координацији свих послова изградња новог дела Булевара Европе је при крају, а већ за следећу недељу заказан је почетак асфалтирања, што је практично сам крај посла. Сви радови се завшавају у у року и план је да комплетан посао буде готов до 15. децембра.

Подећамо, значај изградње Сомборског булевара огледа се у томе што ће се западни део града повезати са Лиманима и тиме постати део јужног градског транзита. Несумњиво је да се изградњом овог значајног путног правца у великој мери повећава безбедност учесника у саобраћају, јер се стварају услови за смањење саобраћајних гужви на најоптерећенијим трасама у граду: у Футошкој и Јеврејској улици и на Булевару Михајла Пупина.

Реализацијом ове инвестиције и изградњом велике кружне раскрснице повезаће се Сомборски булевар, Булевар Европе, Улица цара Душана и Булевар цара Лазара, чиме ће се употпунити путна мрежа и умногоме изменити слика града. Саобраћајне гужве у околним улицама у великој мери биће смањене, што ће нарочито обрадовати становнике Адица и Телепа.Б. М.

www.dnevnik.rs/novi-sad/spoj-tri-bulevara-do-15-decembra
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mukyz, DeRastignac, tetris

Bulevar Evrope 08 dec 2011 15:51 #158

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1388
  • Primljenih Zahvalnica: 2918
Bulevar povezuju s autoputem

Izgradnja Bulevara Evrope, od Rumenačkog puta do autoputa, trebalo bi da počne za nedelju dana.

Gradonačelnik Igor Pavličić kaže da je reč četvrtoj fazi izgradnje, koja predstavlja najveću gradsku investiciju u ovoj godini. "Prvo će se raditi most, nadvožnaci i to nam je najveći prioritet. Mogu reći da mi je veliko zadovoljstvo što smo uspeli uprkos svim problemima da uđemo na gradilišta, da ispunimo sve potrebne dozvole, garancije koje su firme koje su dobile posao morale da daju", kaže Pavličić.



Očekuje se da izgradnja bulevara bude završena polovinom naredne godine. Podsetimo da je prvobitno najavljeno da će radovi početi prošlog leta, ali se to nije desilo. Na više od tri kilometra ove deonice, trebalo bi da bude izgrađen nadvožnjak, most preko kanala, kolovoz sa četiri trake, kao i pešačke i biciklističke staze.

Kako je za Radio 021 ranije rečeno u Zavodu za izgradnju grada, u planu je i izgradnja još dve kružne raskrsnice – jedna pre kanala, kao veza sa Privrednikovom ulicom, a druga posle kanala prema autoputu, kao veza sa Primorskom ulicom. (D.S.)

Izvor: 021
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 08 dec 2011 15:52 #159

  • neusatz!
  • neusatz!'s Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 1388
  • Primljenih Zahvalnica: 2918
Ja ne verujem da će da naprave most i nadvožnjake za pola godine.
Dobrodošlica na SSC forumu:

You have been banned for the following reason:
No reason was specified.

Date the ban will be lifted: Never
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 08 dec 2011 15:56 #160

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Izgradnja ce poceti cim padne sneg :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru