Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bulevar Evrope

Bulevar Evrope 05 nov 2014 15:54 #521

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Most napreduje zadivljujucom brzinom!






Poslednja izmena: 05 nov 2014 17:44 od limanac. Razlog: umetanje slika
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, mrnjavi, TurboMaximus, Brane, das ivon, SkullRules, Blavak, Bogdus

Bulevar Evrope 05 nov 2014 20:12 #522

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Evo jos jedne (JKP Put sajt izvor):



Cekam dan kad ce JKP Put nabaviti ovakav finiser (Beobuild izvor), a ne ovaj prcmoljak gore:

Poslednja izmena: 05 nov 2014 20:15 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, kasko, mrnjavi, TurboMaximus, das ivon, SkullRules, mlata, Blavak

Bulevar Evrope 07 nov 2014 14:38 #523

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Od ponedeljka radovi na poslednjoj deonici. Stalno ponavljam, trebalo je sacekati sa Partizanskom i Temerinskim do maja, jer ce ceo tranzit preci na ovaj pravac a povecaze i Big, Industrijsku zonu, klisu i Bg - SU pravac i Kac + Sirig.
Ali mene niko nista ne pita, pa prema tome - dabome :)
U ponedeljak počinju radovi na gradnji poslednje deonice Bulevara Evrope

U ponedeljak, 10. novembrа počinju rаdovi nа izgrаdnji poslednje deonice IV fаze Bulevаrа Evrope, od Primorske ulice do аutoputа.
visnjic_pokazuje_bulevar
- Kompletnim zаvršetkom ovog poslа Novi Sаd dobijа još jedаn izlаz nа аutoput, а radovi će biti izvedeni efikаsno i nа vreme - rekаo je direktor ZIG-а Gorаn Višnjić.

Ugovorenа vrednost ove investicije iznosi 290 miliona dinara dinаrа, sа rokom zаvršetkа od 180 kаlendаrskih dаnа što znači da bi Novi Sad drugi izlaz na autoput mogao da dobije u maju.

Premа projektno-tehničkoj dokumentаciji rаdovi zа izgrаdnju poslednje deonice Bulevаrа Evrope, predviđenа je izgrаdnjа sаobrаćаjnih površinа u dužini od oko 1.800 metаrа. Biće izgrаđenа kolovoznа konstrukcijа širine 7,5 metаrа, kolovoz će imаti dve sаobrаćаjne trаke sа po dve kolovozne trаke, pešаčke stаze širine 3 metrа, kаo i biciklističke stаze od аsfаltа širine 2 metrа. Tаkođe, izgrаdiće se kružnа rаskrsnicа sа krаkom kа Primorskoj ulici, kаo i аtmosferskа kаnаlizаcijа.

Višnjić nаglаšаvа dа Bulevаr Evrope nemа sаmo sаobrаćаjni znаčаj nego je izuzetno vаžаn zа strаteški rаzvoj Novog Sаdа zbog togа što prolаzi kroz rаdne zone. - Nа ovom potezu grаd poseduje vrlo аtrаktivnu lokаciju od oko 20 hektаrа, nаmenjenu zа izgrаdnju proizvodnih objekаtа i zа koju već postoje zаinteresovаni investitori - kaže Višnjić.

Uporedo sа ovim rаdovimа izvode se rаdovi nа izgrаdnji mostа koji su počeli u аvgustu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Bulevar Evrope 09 nov 2014 16:58 #524

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Nadvožnjak je asfaltiran:





5 koloseka prolazi ispod nadvožnjaka (samo 2 su prikazana):



Poslednja izmena: 09 nov 2014 16:58 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, ranko su ns, kasko, mrnjavi, Boda Tajson, TurboMaximus, Brane, das ivon, romanempire, SkullRules, Blavak

Bulevar Evrope 11 nov 2014 08:39 #525

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
021.rs
www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/FOTO-Poceli-ra...Bulevara-Evrope.html

FOTO: Počeli radovi na poslednjoj trasi Bulevara Evrope
10. novembar 2014 • 16:00 > 21:10 | 021.rs
Izgradnja poslednje, četvrte faze Bulevara Evrope na delu od Primorske ulice do autoputa Beograd-Subotica počeli su danas, uverio se 021.rs.
Bulevar_evrope_radovi_pocetak_10112014_1_600

Na terenu se obavljaju zemljani radovi na uređenju buduće trase saobraćajnice. Radove izvodi "Karin komerc" i "JKP Put" čija je zajednička ponuda izabrana na tenderu, a ugovorenа vrednost ove investicije iznosi 290 miliona dinara dinаrа. U ZIG-u su naveli da je rok zаvršetkа od 180 kаlendаrskih dаnа što znači da bi Novi Sad drugi izlaz na autoput mogao da dobije u maju.

Bulevar_evrope_radovi_pocetak_10112014_2_600

Radovi se izvode paraleno sa gradnjom mosta preko kanala, koji su počeli ranije i bez čijeg završetka neće biti moguće koristiti ovaj deo Bulevara Evrope. Radove na mostu od 1. avgusta izvode AD "Energoprojekt niskogradnja" iz Beograda i DOO "West-gradnja" iz Šapca. Ugovorena vrednost radova je 656.838.785,11 dinara, a završetak gradnje mosta bi trebalo da se poklopi za završetkom saobraćajnice.

Bulevar_evrope_radovi_pocetak_10112014_3_600

Međutim, ako i bude manjih kašnjenja, izvesno je da će tokom 2015. godine Novi Sad posle deset godina od početka prvih radova na Telepu dobiti Bulevar Evrope u dužini od oko sedam kilometara.

Iako gradske vlasti ni jednom nisu izašle sa podacima koliko je Novi Sad izdvojio za gradnju cele ove saobraćajnice tokom protekle decenije, a u tu sumu spada i otkup zemljišta, projektovanje i drugi troškovi, neke nezvanične procene govore je da je Subotički bulevar, koji je kasnije preimenovan u Bulevar Evrope Novi Sad koštao minimum 50 miliona evra.
Poslednja izmena: 11 nov 2014 09:33 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: ranko su ns, dsjanta, Blavak, Bogdus

Bulevar Evrope 25 nov 2014 09:26 #526

  • kimi
  • kimi's Avatar
  • Van mreže
  • Arhitekta
  • Poruka: 759
  • Primljenih Zahvalnica: 165
Bogami rade ko ludi ,radim blizu gradilista i cuju se bager kako drndaju non stop ,a konacno sam i video nadvoznjak ,dal zbog izgradnje ili zbog opalog lisca :) nemam pojma ,ali radi se.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Blavak, Bogdus

Bulevar Evrope 26 nov 2014 09:39 #527

  • branislav
  • branislav's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 2
Karin Komerc sporo izvodi radove, jedva jedan bager i dve cisterne sa vodom koje polivaju.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 28 nov 2014 17:37 #528

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Cini mi se da ovo jos niko nigde nije slikao. Veza petlje Sever sa bulevarom Evrope na Klisi:


Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, limanac, mrnjavi, Duja, TurboMaximus, dsjanta, Blavak, Bogdus

Bulevar Evrope 28 nov 2014 17:48 #529

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
^^

Hvala za fotku. Kada je ovo izgradjeno? Da nije malo usko za tipa 4 kamiona (cemu je bulevar i namenjen)?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 28 nov 2014 17:50 #530

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Most preko kanala sa klisanske strane i radovi na saobracajnici oko njega. Cini mi se da su arheolozi jos prisutni.

Most odlicno napreduje i ovim tempom je sredina 2015 realna kao rok. Put ispod mosta je zatvoren pa se ide zaobilaznim putem.




Poslednja izmena: 28 nov 2014 17:51 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, mrnjavi, Novajlija, dsjanta, Blavak, Bogdus

Bulevar Evrope 28 nov 2014 17:52 #531

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Poslednja izmena: 28 nov 2014 18:02 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: dsjanta, Bogdus

Bulevar Evrope 28 nov 2014 17:54 #532

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Oko 1,5km dalje u srcu Klise...

Ovo ne deluje dobro.

Sudske rasprave sa vlasnicima parcela ce se odrzati u januaru. Ljudi su zabrinuti da ce dobiti bulevar / autoput do svojih kapija a bez zastite od buke.





Poslednja izmena: 28 nov 2014 17:58 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Buck, limanac, TurboMaximus, dsjanta, Blavak, Bogdus

Bulevar Evrope 28 nov 2014 18:01 #533

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
timek28 napisao/la:
^^

Hvala za fotku. Kada je ovo izgradjeno? Da nije malo usko za tipa 4 kamiona (cemu je bulevar i namenjen)?

Ne znam ni sam kada. Resenje je polovicno, za polovican bulevar u polovicnom gradu.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 28 nov 2014 18:16 #534

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Kakvo god da je resenje bolje je od trenutnog tranzita. Ne treba ni bas toliko da kukamo. Velika je ovo stvar iako nece biti odradjena idealno.

EDIT: U stvari sve mi je jasno, osim onog nejasnog suzenja desne trake.
Poslednja izmena: 28 nov 2014 18:58 od Bogdus.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 28 nov 2014 21:33 #535

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Upravo sam na suzenje i mislio
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 01 dec 2014 12:48 #536

  • branislav
  • branislav's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 20
  • Primljenih Zahvalnica: 2
kao sto se iz napred prilozenog može videti oni se zavitlavaju sa nama. Karin komerc zajedno sa predstavnicima lokalne vlasti izvlače novac namenjen za gradnju bulevara kao sto je prethodna vlast to radila sa Borovicom.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 03 dec 2014 12:04 #537

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Ne znam da li je bio ovaj dokument, pa ajde da ga ubacim.
Analiza Bulevara Evrope. Idite na poslednje stranice da vidite graficki prikaz plana.
www.nsurbanizam.rs/sites/default/files/1...g%20bulevara-KON.pdf
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: limanac, Novajlija, Bogdus

Bulevar Evrope 03 dec 2014 19:42 #538

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5687
  • Primljenih Zahvalnica: 8894
P+10 kao kapije, najs B)
Poslednja izmena: 03 dec 2014 19:42 od limanac.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 03 dec 2014 21:18 #539

  • Novajlija
  • Novajlija's Avatar
  • Van mreže
  • Član je blokiran
  • Poruka: 2141
  • Primljenih Zahvalnica: 5713
Nije mi jasno koji im je to fazon da na tako prostranom, velikom bulevaru najvisa zgrda ima 10 spratova :dunno: Kontam da ce grad dobiti nesto poput vec postojecih zgrada novoizgradjenog dela Detelinare. Dete od 7 godina bi bilo kreativnije u pogledu prostornog planiranja, ovi blokovski "pravougaonici" od zgrada su monotoni i primitivni, bar meni kao laiku za arhitekturu. Mislio sam da ce biti u planu neki slobodnostojeci objekti vece spratnosti. Pre par meseci sam skinuo dokument u pdf formatu sa zavoda za urbanizam u kojem pise da su na tom prostoru u planu objekti spratnosti p+20, ali sad nazalost ne mogu da ga nadjem. Zar ne mogu da se malo poigraju mastom i da urade nesto izvanredno sa tako velikim prostranstvom koje zudi za dinamikom...? :facepalm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 03 dec 2014 21:47 #540

  • limanac
  • limanac's Avatar
  • Van mreže
  • Administrator
  • Poruka: 5687
  • Primljenih Zahvalnica: 8894
E Novajlija, vidis kako su meni vec opali standardi pa me obraduju i kad daju P+10 :D :facepalm:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru