Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bulevar Evrope

Bulevar Evrope 05 dec 2015 18:41 #1001

  • Tlask
  • Tlask's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 11
  • Primljenih Zahvalnica: 7
Hvala još jednom.
Koliko sam čuo, bilo je već itekako slučajeva da su se neki dolazeći iz pravca Subotive neplanirano provozali do Kovilja.Valjda će se brzo svi navići.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 05 dec 2015 18:57 #1002

  • Trpovski
  • Trpovski's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 863
Za 10-15 godina svi ćemo se navići na jedini izlaz za sve tri novosadske petlje. Alternativa bi bile tri naplatne rampe i npr. plaćanje od 13 dinara ako iz Kaća krenete u Sirig, pa idete autoputem 2040 metara.

Pre 15 godina komunalije su se plaćale u zgradi Urbisa, prema poljoprivrednom fakultetu. Posle su se preselili na sadašnje mesto plaćanja, a bar još 7-8 godina ljudi su hteli da plate račun na starom mestu.

Polako, naučićemo. :-)
Poslednja izmena: 05 dec 2015 19:04 od Trpovski.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 05 dec 2015 18:59 #1003

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8505
  • Primljenih Zahvalnica: 36537
Banacanin napisao/la:
Jedino je zbunjujuce kad se dolazi i Bg ili Su svi su navikli da je iskljucenje za Ns Kacka odnosno Temerinska petlja !
Tlask napisao/la:
Koliko sam čuo, bilo je već itekako slučajeva da su se neki dolazeći iz pravca Subotive neplanirano provozali do Kovilja.Valjda će se brzo svi navići.

Nadam se da se NIKADA NIKO NEĆE NAVIĆI na to gde je šta, ili bilo ili će biti, u saobraćaju, već da će GLEDATI SAOBRAĆAJNU SIGNALIZACIJU, poštovati je, rukovoditi se prema njoj i biti usresređen na upravljanje vozilom, a ne voziti po navici.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, kasko, TurboMaximus, Eldarion

Bulevar Evrope 05 dec 2015 19:34 #1004

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Blavak slazem se sa tobom ali prethodni nacin ulaska u NS trajao je decenijama. Stoga mislim da ima prava da se spomene navika. Tim pre i sto je ova promena nacina ulazenja trajala nekoliko godina.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 05 dec 2015 20:04 #1005

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Sto bi Drobnjak rekao, treba biti slep pa promašiti. Sad cu i kućice i osvetljenje tu pa deluje još uočljivije.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, romanempire, Blavak, Light, Eldarion

Bulevar Evrope 06 dec 2015 09:49 #1006

  • Tlask
  • Tlask's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 11
  • Primljenih Zahvalnica: 7
Nije reč o tome da se ne prati signalizacija već o tome da recimo onaj koji nije pratio vesti u vezi novog zatvorenog sistema naplate (ili jeste,ali nije to najbolje shvatio što i ne čudi s obzirom na to kakvi su nam političari i mediji u objašnjavanju noviteta) ne zna da je stari izlaz sa autoputa van funkcije.Dakle, dotični će proći pored petlje sever, videće tu izlaz i novu rampu, naravno nije slep, ali će misliti da i dalje može da se isključi kod temerinske petlje i to mu recimo više odgovara i pogrešiće na taj način.Sledeći put će naravno znati to.

Kad kažem da treba vremena da se ljudi naviknu ne mislim da pojedinac mora nekoliko puta da se prevari da bi ovo shvatio (dovoljno je jednom), već kod nas s obzirom na materijalnu situaciju i cenu goriva (opet akcize idu gore) gomila ljudi kolima izlazi iz grada svake prestupne godine.Tako će neko za recimo par meseci kada prođe zima prvi put krenuti na put van grada kolima i suočiti se sa ovim novitetom.

Isto tako mislim da za grad veličine Novog Sada ne bi bilo loše da se ulazi u njega preko dve rampe na različitim mestima (pa makar se plaćala putarina koji dinar više) jer tako mogu da se izbegnu eventualne gužve.Doći će valjda u nekoj budućnosti vreme da se i ovde organizuju neki veći događaji, pa će biti i većeg prometa i da vidiš kako se onda kod te rampe može stvoriti gužva.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 06 dec 2015 16:32 #1007

  • Zex021
  • Zex021's Avatar
  • Van mreže
  • Majstor
  • Poruka: 174
  • Primljenih Zahvalnica: 252
Koji je razlog zatvaranja izlaza kod Rodica za NS? Sad eto ja sa Klise moram kod Kacke petlje da se iskljucim za NS i kruzim a eto pred nosom sam imao izlaz sa AP. Mislim zatvoriti taj izlaz ne znam koja logika,verovatno jer nisu tutnuli naplatnu rampu tu,a bitno da Beograd ima 50 izlaza bez naplatne,pa im je Beograd - Indjija 60dinara a Novi Sad - Indjija 180 (Podaci sa Fashion Park Outlet). Ogradili nas posteno..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Poslednja izmena: 06 dec 2015 16:33 od Zex021.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 06 dec 2015 20:19 #1008

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Pravite problem gde ga nema. Nikome od vas neće biti problem da nađe izlaz kao što neće ni ostalima. Uostalom, ko kreće na put treba da se o njemu i informiše. Recimo ako ideš za Beč sići ces na novu vezu za M0 kod Budimpešte a nećeš nastaviti do kraja M5 pa nazad.

Zex021, ne znam na šta misliš da je zatvoreno? Imaš tri izlaza sa servisne saobraćajnice: Kacka, Temerinska i BE. Za Klisu se isključuje na Temerinskoj sa servisne.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Sasa, Blavak

Bulevar Evrope 07 dec 2015 09:07 #1009

  • pebas
  • pebas's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 37
Zex021 napisao/la:
Koji je razlog zatvaranja izlaza kod Rodica za NS? Sad eto ja sa Klise moram kod Kacke petlje da se iskljucim za NS i kruzim a eto pred nosom sam imao izlaz sa AP...

Oni se ponasaju kao da pojma nemaju i kao da ne zivi niko ni blizu autoputa, da ne pominjem BE i nebulozu sa raskrsnicom oko okretnice jedinice, nemogucnosti ukljucenja na isti itd.

Doci ce sve to na svoje pretpostavljam, jedino sto treba vremena.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 07 dec 2015 22:02 #1010

  • Cookie
  • Cookie's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Institutionalized
  • Poruka: 4224
  • Primljenih Zahvalnica: 3198
Meni je najbolji sličan primer selo Šašinci u Sremu. Bukvalno je na autoputu, a nije moguće uključiti se odatle, već mora da se ide do Rume ili Sr. Mitrovice. :nuts:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 09 dec 2015 13:35 #1011

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Koliko sam jutros video, nije se maklo ove nedelje.
Otišao sam ilegalno ka SU preko BE i uštedeo 5 minuta po GPS-u u odnosu na pravac R120, Temerinska.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 10 dec 2015 09:26 #1012

  • pebas
  • pebas's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 37
^ Onda nista od otvaranja 15-og, sta mislite?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 10 dec 2015 10:40 #1013

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3435
  • Primljenih Zahvalnica: 9192
Zex021 napisao/la:
Koji je razlog zatvaranja izlaza kod Rodica za NS? Sad eto ja sa Klise moram kod Kacke petlje da se iskljucim za NS i kruzim a eto pred nosom sam imao izlaz sa AP. Mislim zatvoriti taj izlaz ne znam koja logika,verovatno jer nisu tutnuli naplatnu rampu tu,a bitno da Beograd ima 50 izlaza bez naplatne,pa im je Beograd - Indjija 60dinara a Novi Sad - Indjija 180 (Podaci sa Fashion Park Outlet). Ogradili nas posteno..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zatvorena je samo rupa u ogradi kroz koju se izlazilo iz pravca Su, petlja kod Rodica funkcionise u fulu, ne moras da se iskljucujes na ZR petlji.
Fun fact: putarina do Su sada kosta 100 din! :D
"Stari svijet umire, novi se bori da se rodi. Ovo je vrijeme monstruma."
Antonio Gramši
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Zex021, Blavak, Bogdus

Bulevar Evrope 10 dec 2015 10:57 #1014

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8505
  • Primljenih Zahvalnica: 36537
mrnjavi napisao/la:
Fun fact: putarina do Su sada kosta 100 din! :D
Ovim si me izuzetno obradovao. Baš smo kolega i ja razmatrali kako sad funkcioniše naplata do SU, obzirom da prvo moraš da prođeš kroz naplatnu stanicu Sirig, pa tek onda imaš petlju da se isključiš za pomenuto mesto. Ja sam mislio da plaćaš 100 din do naplatne i da ti odmah tu uzmu i 270 din do SU.
Da li možda znaš kako ti naplate ako uđeš na AP kod Vrbasa i ideš za NS?
Poslednja izmena: 10 dec 2015 10:59 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 10 dec 2015 11:02 #1015

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Da pa i za Bg je valjda 50 din jeftinije sada :-)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 10 dec 2015 13:21 #1016

  • mrnjavi
  • mrnjavi's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Vozači da se ostave na miru!
  • Poruka: 3435
  • Primljenih Zahvalnica: 9192
Na izlasku sa servisne uzimas karticu, na naplatnoj Sirig placas 100 din i to je to, do SU nema vise nista. U povratku na Sirigu uzimas karticu, placas na ulasku na servisnu saobracajnicu, isto 100 din.
Za Vrbas ne znam, ne bi me cudilo da je 330 din i dalje :lol:
"Stari svijet umire, novi se bori da se rodi. Ovo je vrijeme monstruma."
Antonio Gramši
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 10 dec 2015 13:46 #1017

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Cuo sam da su srusili nove rampe kod Subotice. Kakav su sistem sad zamislili tamo?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 10 dec 2015 13:59 #1018

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Srušene su. Tj. Celo parče puta od oko 50m je sravnjeno sa zemljom i ide se levom saobraćajnom trakom. Verovatno će prebaciti na Horgos? A kućice za naplatu na svaki izlaz ka SU. Moje predviđanje.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Cookie, Bogdus

Bulevar Evrope 10 dec 2015 23:57 #1019

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Sve se moze kad se hoće. Ograda je završena. Još samo detalji, struja na Klisi i test opterećenja.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Bulevar Evrope 11 dec 2015 00:09 #1020

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
A bukobrani?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru