Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me

TEMA: Bulevar Evrope

Bulevar Evrope 23 nov 2015 19:10 #961

  • nssale
  • nssale's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 23
  • Primljenih Zahvalnica: 31
Jel ova slika sa putokazom Novi Sad sever, posle isključenja sa autoputa i posle naplatne rampe?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Bogdus

Bulevar Evrope 23 nov 2015 19:20 #962

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Nssale tako je. Nakon tog iskljucenja sledece je za temerinski put.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 23 nov 2015 19:35 #963

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8505
  • Primljenih Zahvalnica: 36537
Trpovski napisao/la:
Možda će ispasti da zvocam, ali negde će valjda (i to još sa ove novosadske strane kanala) napisati i Temerin, Bečej, Kać, Zrenjanin.
Ne prate baš svi ovaj naš forum i ne poznaju našu pomalo neobičnu geografiju i putnu mrežu u razvoju.
Ma hajde molim te Trpovski, pa zašto bi se mi razlikovali od Slovačke. Gde je tu draž istraživanja, snalaženja, vožnje desetinama kilometara od destinacije dok ne skontaš da si se izgubio... :troll:
Poslednja izmena: 23 nov 2015 19:36 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Trpovski

Bulevar Evrope 23 nov 2015 19:43 #964

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Inače ono što mi se nije svidelo jeste da na ulaznom putu u kružni tok nije postavljena rasveta a ne deluje ni da će biti. Tuda će prolaziti kamioni a i postoji pešačka staza i biće nepregledno noću.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 23 nov 2015 19:59 #965

  • ranko su ns
  • ranko su ns's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 5910
  • Primljenih Zahvalnica: 9043
sad sam pogledao na sv natpisi na autoputu iz SU ka BG su kod NS samo Novi Sad. Nigde nema Zrenjanina a kamoli Temerina itd. Tj Zrenjanin kao i Temerin ima na onoj sporednoj servisnoj saobraćajnici.
Ali bez obzira na to bruka kako su nam putokazi i saobraćajni znakovi pogrešni nepravilni
strašno. To nigde nema, a nije da nisam bio po svetu


KO HOĆE NAĐE NAČIN, KO NEĆE NAĐE OPRAVDANJE
Poslednja izmena: 23 nov 2015 20:15 od ranko su ns.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi, Trpovski, Blavak, Bogdus

Bulevar Evrope 23 nov 2015 20:25 #966

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Izvolte ;)
www.google.rs/maps/@45.3234473,19.786531...13312!8i6656!6m1!1e1

www.google.rs/maps/@45.3166561,19.794927...13312!8i6656!6m1!1e1

www.google.rs/maps/@45.3066995,19.829523...13312!8i6656!6m1!1e1

Za Becej niko ziv ne bi isao preko Novog Sada a iz smera Subotice. Za Srbobran ili od Backe Topole iskljucenje. Nema sanse niti saobracajnog propisa koji bi one koji dolaze iz BG usmeravao na Becej preko Temerina. Opet, jedino logicno iz stanovista koriscenja autoputa je Srbobran. Usput, ne moze da se stavi na tablu tamo neko peto mesto po redu, to se ne radi sem ako nije u pitanju glavni grad npr. a koji je opet na putanji autoputa.

I kao poslednje, stranci, koliko sam ja bio u inostranstvu svuda, se orijentisu prema brojevima puteva a ne uspustim mestima kao mi: "Za Beograd preko Rume" npr. Svuda u svetu je interesantno ovo: idem autoputem A1, iskljucujem se na petlji broj XY i idem na put broj M21... R111... kako god.

Kod nas je, kao sto vidis na gornjim linkovima, tragedija od saobracajni znakova a takva nam je i saobracajna kultura. Predjes u Madjarsku, pa se raspametis. Samo pratis brojeve ako ides magistralnim... kao i da bi mogao da popamtis sve Kiskun blabla mesta usput koja treba da prodjes.
Trpovski napisao/la:
Možda će ispasti da zvocam, ali negde će valjda (i to još sa ove novosadske strane kanala) napisati i Temerin, Bečej, Kać, Zrenjanin.
Ne prate baš svi ovaj naš forum i ne poznaju našu pomalo neobičnu geografiju i putnu mrežu u razvoju.
Poslednja izmena: 23 nov 2015 20:40 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: mrnjavi

Bulevar Evrope 23 nov 2015 21:28 #967

  • Trpovski
  • Trpovski's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 863
Označavanje na autoputu, čini mi se, prilično je korektno, bar kad prođe par godina pa se svi naviknemo na jedan jedini izlaz za sva tri ulaza u Novi Sad.

Mene brine to što izgleda da na Bulevaru Evrope, sa ove strane kanala, nema natpisa za Bečej i Zrenjanin za one koji dolaze iz pravca Bačke Palanke, ili krenu iz grada Novog Sada, u koji su došli bilo odakle, a nisu tu rođeni.

Moj cilj jeste da svi što pre odu na neki od izlaza iz grada, da oslobode Partizansku i Kornelija Stankovića i sve njihove semafore za samo čisti lokalni saobraćaj.

Na mnogo mesta viđao sam lepu i logičnu praksu da se na putokazu navede prvo naselje koje sledi i veće naselje u tom pravcu.
Zbog toga sam naveo Temerin-Bečej (možda još poštenije Bački Jarak-Bečej) i Kać-Zrenjanin.

Ostaje mi nedosanjan san ono što sam davno, davno, sredinom osamdesetih, video u Nemačkoj:
Kad izlaziš iz naselja bilo kakve veličine, na bilo kom sporednom putu, postoji natpis:
sledeće naselje To i To, n km, broj puta Taj i Taj.
A još uvek čuvam Anti Stau atlas, auto kartu Nemačke izdatu početkom 1987. sa označenim svim planiranim radovima na svim autoputevima za godinu 1987, sa datumom početka i završetka, kao i sa ucrtanim Umleitung, obilascima za svako gradilište.

Srećom, danas već mnogi imaju navigacije pa će im one pomoći da nađu Zrenjanin.

Samo da puste BE u saobraćaj, snaći ćemo se mi... :-)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 23 nov 2015 21:34 #968

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8505
  • Primljenih Zahvalnica: 36537
ranko su ns napisao/la: Ај сов дис сајн он фејсбук. Ит с вери гуд сајн, но ван кен гет лост ( иф персон новз сајрилик, оф корс). :rofl:
Poslednja izmena: 23 nov 2015 21:35 od Blavak.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Trpovski

Bulevar Evrope 24 nov 2015 00:54 #969

  • TurboMaximus
  • TurboMaximus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 2666
  • Primljenih Zahvalnica: 3061
Bogdus napisao/la:
Inače ono što mi se nije svidelo jeste da na ulaznom putu u kružni tok nije postavljena rasveta a ne deluje ni da će biti. Tuda će prolaziti kamioni a i postoji pešačka staza i biće nepregledno noću.

Zašto je to problem?

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Trpovski, Blavak

Bulevar Evrope 24 nov 2015 07:12 #970

  • Trpovski
  • Trpovski's Avatar
  • Van mreže
  • Šef Gradilišta
  • Poruka: 258
  • Primljenih Zahvalnica: 863
Dugo se nisam ovako slatko nasmejao u ranu zoru. :) :) :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 nov 2015 11:14 #971

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Na mreži
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
nisam baš najbolje pohvatao sve, jel može neko da mi kaže jel će svi ovi prugasti putevi biti pušteni?

www.openstreetmap.org/#map=16/45.3061/19.8091

i gde je prva naplatna ka subotici?
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 nov 2015 12:01 #972

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Da svi ti prugasti putevi su gotovi i bice pusteni. A prva naplatna rampa ka Subotici bi trebala da je ovde:

www.openstreetmap.org/#map=16/45.3134/19.8000
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 nov 2015 12:34 #973

  • tonyk
  • tonyk's Avatar
  • Na mreži
  • Moderator
  • Poruka: 1016
  • Primljenih Zahvalnica: 894
logično, na sličnom mestu kao i ka BGu.


malopre sam čitao nešto pa piše nove rampe NS sever i jug, a u stvarnosti su istok i zapad.
petlja sever je kod rodića, tamo je besmisleno.

hvala, u svakom slučaju
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 24 nov 2015 18:07 #974

  • kasko
  • kasko's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 4924
  • Primljenih Zahvalnica: 9934
Petlja sever je na kraju BE, kakav Rodic?
Zaboravi to što piše na OpenSM.
Poslednja izmena: 24 nov 2015 18:10 od kasko.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 25 nov 2015 12:36 #975

  • pebas
  • pebas's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 38
  • Primljenih Zahvalnica: 37
Evo zvanicno sam prosao oba mosta skroz danas kolima skroz do okretnice i nazad.

Sve spojnice na oba mosta su gotove i moze se nesmetano proci. Super je ravan asfalt i spojnice se lagano prelaze, nije da se ne osete ali su dosta u nivou asfalta. Sve u svemu jako dobar utisak.

Ima radnika i mehanizacije male, sprava za busenje rupa, mali kamioni neki i dosta radnika. Rade na ogradama na prvom mostu od grada kao i na ostrvu sto deli trake na BE. Interesantno radi Podgoricka firma jer sve su PG tablice.

Interesantno je da ima tacno 6km od okretnice do prvog semafora koji sece Hadzi Ruvimovu ulicu, a ujedno to je i jedini semafor na tih 6km puta sto je super isto.

Eto ukratko mali, doduse pisani, izvestaj.
Poslednja izmena: 25 nov 2015 12:38 od pebas.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Buck, kasko, Yokai, TurboMaximus, Trpovski, Blavak, Bogdus, Mikins

Bulevar Evrope 26 nov 2015 15:54 #976

  • Bogdus
  • Bogdus's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 3196
  • Primljenih Zahvalnica: 11275
Na razdelno ostrvo se postavljaju zaštitni odbojnici:







Na nadvožnjaku su takođe postavljeni zaštitni odbojnici, a preostalo je još da se postave sa strane pešačkih staza:





Završene su i sve diletacije na nadvožnjaku:



Popunjene su i rupe na stazama uz pomoć betona:

Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
Zahvalnici: Nicisy1, Dukelander, Cookie, Buck, limanac, kasko, Yokai, mrnjavi, TurboMaximus, Novajlija, romanempire, Oniks, Blavak, Mikins, valjan, pebas

Bulevar Evrope 27 nov 2015 09:14 #977

  • Banacanin
  • Banacanin's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 8
  • Primljenih Zahvalnica: 1
Lepo izgleda ,blizu je otvaranje !
Nadam se da ce svi kamioni ici ovuda , da se rastereti Partizanska ! Za pocetak samo da je koriste Matijevic, Nis ,Neoplatna , Metro i Big i vec olaksanje !
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 29 nov 2015 13:22 #978

  • Marijanovic
  • Marijanovic's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 18
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Svaka cast ekipa na informisanju :). Par mjeseci pratim vasa izvjestavanja i mogu vam reci da svaki post dozivim kao da sam i licno bio na licu mjesta (pa cak i one detalje s mirisima :))

Ja cu danas iz SU ka NS pa cu viditi da li je otvoreno za saobracaj.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 29 nov 2015 13:44 #979

  • Blavak
  • Blavak's Avatar
  • Van mreže
  • Investitor
  • Poruka: 8505
  • Primljenih Zahvalnica: 36537
Dobro došao (sad i zvanično) na forum!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.

Bulevar Evrope 29 nov 2015 18:50 #980

  • Marijanovic
  • Marijanovic's Avatar
  • Van mreže
  • Vodonoša
  • Poruka: 18
  • Primljenih Zahvalnica: 9
Fala fala :)

Ne moze se jos na NB sa autoputa. Pitao i curu na naplatnoj kaze nije i dalje otvoreno. Nisam htio da pokusavam posto sam bio s klincima. Vidio dvojicu koja se okrecu bulevaru prije petlje za izlazak na autoput, vjerovatno i oni u obilasku iste :)
Administrator je onemogućio javni pristup pisanja.
U pogonu je Kunena Forum

O nama

Postavljanjem NSBuild foruma na mrežu 11. decembra 2010. godine, građani dobijaju nezavisnu platformu za razmenu najaktuelnijih vesti, informacija i foto-materijala, a prevashodno u vezi sa praćenjem izgradnje, infrastrukturnim projektima i investicijama na teritoriji Novog Sada.

S početka okupivši dvadesetak entuzijasta, posvećeno radeći na strasti i ideji koja nas je ujedinila, dobijamo pažnju sve većeg broja građana koji nastavljaju da obogaćuju platformu. Tokom godina privlačimo pažnju medija i gradskih službi, te smo danas zvanično prisutni na značajnijim dešavanjima i gradilištima radi prenosa ekskluzivnih snimaka i informacija.

Pročitajte više

Udruženje

Udruženje "Novosadska Gradilišta"

Možete nas kontaktirati preko kontakt forme ili na email office@nsbuild.rs

Posetite nas i na društvenim mrežama.

Posetite našu facebook stranicu Posetite naš profil na instagramu Posetite naš profil na twitteru